Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Eugen Bakumowski – lingwista pod siatką

Eugen Bakumowski – lingwista pod siatką

Urodził się na Ukrainie, w Zaporożu, kiedy miał trzynaście lat przeprowadził się do Niemiec. Początkowo chciał zostać tenisistą. Zna dziesięć języków, a ostatnio zaczął uczyć się japońskiego.

Polski poznał dzięki m.in. Romanowi Bartuziemu i Krzysztofowi Janczakowi, z którymi grał w jednym klubie oraz Zbigniewowi Jasiukiewiczowi pod okiem którego trenował.

Eugen Bakumovski od tego sezonu jest zawodnikiem Mostostalu-Azotów Kędzierzyna-Koźla i bardzo sobie chwali ten wybór. O grze w tym klubie, skąd miał oferty, myślał już wcześniej. – Znam trochę historię polskiej siatkówki ostatnich lat i wiem czym jest ten sport w Kędzierzynie – powiedział. – Presji jednak nikt na nas nie wywiera. Szefowie i kibice wiedzą, że jesteśmy na dorobku. Mamy przede wszystkim dobrze grać.Po dwóch porażkach w Olsztynie i u siebie z Wkręt-Metem Mostostal pokonał w Warszawie Politechnikę 3:1. Wychodzimy na parkiet z zamiarem odniesienia zwycięstwa, niezależnie kto jest po drugiej stronie siatki – powiedział Eugen Bakumovski. – Szanujemy też każdego rywala, nawet teoretycznie słabszego.

Eugen Bakumowski doskonale zna język polski. Nauczyłem się go m.in. od Romka Bartuzziego i Krzyśka Janczaka, z którymi grałem w jednym klubie – powiedział. – Moim trenerem był też Zbigniew Jasiukiewicz. Teraz po meczach ligowych może spokojnie udzialać wywiadów, rozmawiać z kibicami.

Ze względu na swoje zdolności pracował jako tłumacz. – Była to bardziej pomoc policji i sądom niż praca, ale faktem jest że mam dodatkowy fach – śmieje się Bakumovski. – W jednoczącej się Europie bezrobocie mi raczej nie grozi. Eugen Bakumovski zna niemiecki, ukraiński, rosyjski, polski, włoski, angielski, hiszpański, serbski, czeski i francuski. Choć jak sam przyznaje z tym ostatnim miał rzadki kontakt i musi nadrabiać zaległości.

Czego życzyć w 2007 roku? – Zdrowia i jak najwięcej zwycięstw – mówi Eugen Bakumovski.

W najbliższej kolejce Mostostal zagra z Energiąpro Gwardią Wrocław. Kibice wielokrotnych mistrzów Polski liczą na komplet punktów.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved