Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Czarni Węgrów przeniosą się do Ostrołęki?

Czarni Węgrów przeniosą się do Ostrołęki?

W Ostrołęce zawiązały się dwa stowarzyszenia sportowe. Postawiły sobie za cel utworzenie silnej drużyny siatkówki kobiet. Niewykluczone, że przejmą one finansowanie już istniejącej ligowej drużyny.

W składzie Ostrołęckiego Towarzystwa Piłki Siatkowej Nike oraz Węgrowsko-Ostrołęckiego Towarzystwa Piłki Siatkowej Nike znalazły się osoby związane ze sportem, mediami i polityką.

Stowarzyszenia chcą rozwijać siatkówkę w żeńskim wydaniu rozpoczynając od szkolenia dzieci, młodzieży i kadry trenerskiej, a kończąc na zespole seniorek, który miałby w ciągu kilku lat awansować do Ligi Siatkówki Kobiet.Nieprzypadkowo powstało Węgrowsko-Ostrołęckie Towarzystwo Piłki Siatkowej. Zespół siatkarek SPE Czarni Nike Węgrów jest obecnie zdecydowanym liderem grupy 3, II ligi. Wszystko jednak wskazuje na to, że zespół ten zostanie przeniesiony do Ostrołęki.

Działacze z tego miasta chcieliby mieć jak najszybciej profesjonalną drużynę siatkarek. O zabezpieczenie 100 tys. złotych w budżecie miasta na taki właśnie cel wnioskował radny Dariusz Maciak.

Jeśli ta kwota znajdzie się w budżecie to stowarzyszenie, które chce powołać taką drużynę gwarantuje zorganizowanie o wiele większych środków na rzecz tego projektu – dodał radny w rozmowie z Tygodnikiem Ostrołęckim.

Na czele stowarzyszenia, o którym mówi Dariusz Maciak stoi poseł Arkadiusz Czartoryski. Niewykluczone, że przejmie ono finansowanie już istniejącej ligowej drużyny. Nie wiadomo czy chodzi o zespół z pierwszej ligi czy też Ligi Siatkówki Kobiet.

Z tą propozycją związany był też drugi wniosek radnego Maciaka. Miasto miałoby przeznaczyć 60 tys. złotych na specjalną wykładzinę do gry w siatkówkę w hali im. A. Gołasia.

źródło: Tygodnik Ostrołęcki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved