Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Co słychać u polskich reprezentantek w Hiszpanii?

Co słychać u polskich reprezentantek w Hiszpanii?

W najbliższy weekend trzy reprezentantki Polski rozegrają swoje kolejne mecze w hiszpańskiej ekstraklasie kobiet. Małgorzata Glinka i Agata Mróz wystąpią w derbach Murcii. Milena Rosner z Marichal Tenerife wyjeżdża do Burgos.

Grupo 2002 Murcia (Małgorzata Glinka i Agata Mróz) zmierzy się z ostatnim zespołem w tabeli – Volei Murcia. Przeciwnik „polskiej” ekipy wygrał dopiero jeden mecz w lidze SFV. Zespół Polek walczy w tym roku z Marichal Tenerife (Milena Rosner) o prym w Hiszpanii, dlatego nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek potknięcie, tym bardziej z tak słabym rywalem. Spotkanie to będzie dobrym przetarciem przed zbliżającym się wielkimi krokami meczem 1/8 finału pucharu Top Teams, w którym hiszpański zespół zmierzy się ze słowackim VK Senica.

Milena Rosner będzie miała trudniejsze zadanie, ponieważ jej rywalki sklasyfikowane są na piątym miejscu w SVF. Akademiczki z Burgos mogą stawić pewien opór, ale trzeba pamiętać, że faworytem tego meczu jest drużyna z Teneryfy. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się wygraną Marichalu 3:1.Klub z Teneryfy mierzy wysoko nie tylko w rodzimej lidze, ale także w Lidze Mistrzyń, gdzie celem jest awans do final four. Kolejny mecz w tych rozgrywkach zespół Polki rozegra w środę (u siebie) z chorwackim zespołem Mladost Zagrzeb.

źródło: inf. własna, rfevb.com, Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved