Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Trenerzy i zawodnicy PZU AZS o turnieju w Sofii

Trenerzy i zawodnicy PZU AZS o turnieju w Sofii

Siatkarze PZU AZS rozpoczynają dziś walkę na arenie międzynarodowej. W stolicy Bułgarii w europejskim Pucharze CEV zmierzą się z zespołami Belediyespor Stambuł, Crvena Zvezda Belgrad i CSKA Sofia.

To jest turniej, który się rządzi swoimi prawami i nie można z góry zakładać, że jedziemy do Sofii po pierwsze miejsce – mówi szkoleniowiec olsztynian, Ireneusz Mazur. – Potrafimy się koncentrować na silne zespoły, ale nie zapominajmy, że część naszych zawodników ma za sobą bardzo trudny okres, co może mieć istotne znaczenie w tych potyczkach. Nie chciałbym zdradzać, skąd mieliśmy materiały dotyczące naszych rywali, ale otrzymaliśmy kasetę z meczami, które rozgrywały drużyny. Może to nie jest pełna wiedza, jednak powinna starczyć, by rozszyfrować grę poszczególnych siatkarzy. Do Bułgarii nie jedzie z nami Paweł Kuciński, dochodzący do siebie po kontuzji kolana, natomiast bierzemy Piotrka Lipińskiego, który nie mógł zagrać w spotkaniu z Bełchatowem z powodu drobnego urazu nogi.

Z tego co się orientuję, zespoły, z którymi mamy się zmierzyć, są naprawdę silne, szczególnie drużyna z Turcji – powiedział Michał Bąkiewicz. – Rozmawiałem z Sinanem Tanikiem i potwierdził nasze przypuszczenia. Gramy w Bułgarii, zatem gospodarze turnieju [CSKA Sofia – red.] we własnej hali także będą walczyli o pierwsze miejsce w grupie. Dla nas ważny będzie pierwszy pojedynek z siatkarzami z Turcji, który może zadecydować o późniejszej kolejności w tabeli. Na pewno po meczu ze Skrą Bełchatów jesteśmy silniejsi psychicznie, ale z drugiej strony trzeba już zejść na ziemię i zapomnieć o meczu z mistrzami Polski. W ubiegłym roku w europejskich pucharach zostaliśmy wyeliminowani dopiero przez Panathinaikos Ateny i w tegorocznych rozgrywkach także chcielibyśmy się dobrze zaprezentować. Wierzymy, że tak będzie, jednak wszystko rozstrzygnie się na parkiecie.Dla nas każdy udział w pucharach to przede wszystkim nagroda za ubiegły sezon i to, co w nim wywalczyliśmy – mówi Mariusz Sordyl, drugi trener PZU AZS. – W Sofii chcielibyśmy wypaść jak najlepiej, bo sukcesy klubów w europejskich pucharach mają potem przełożenie na ilość miejsc dla polskich drużyn w Lidze Mistrzów. A wiadomo, że to najbardziej prestiżowe rozgrywki, w których każdy klub chciałby wziąć udział. Po drugie mamy w tym sezonie bardzo mocny i wyrównany na każdej pozycji zespół, który chcielibyśmy sprawdzić z rywalami zagranicznymi. Na pewno nie będziemy kalkulować i oszczędzać się w Bułgarii, choć jak każdy wie naszym priorytetem jest walka o tytuł mistrza Polski. Chcemy wygrać ten turniej i przejść dalej, dlatego do każdego przeciwnika podchodzimy maksymalnie skoncentrowani. Kogo trzeba się najbardziej obawiać? Myślę, że zespołu Belediyespor Stambuł. Tanik kazał zwrócić nam szczególną uwagę na libero i środkowego (reprezentantów Turcji) oraz na nowo pozyskanego Brazylijczyka Lime Martinsa.

Sinana Cem Tanika zastąpi najprawdopodobniej Michał Ruciak, który o miejsce w pierwszym składzie od początku sezonu rywalizuje m.in. z Turkiem. – To dla mnie jako siatkarza prawdziwe wyróżnienie, że mogę sprawdzić swoje umiejętności w grze przeciwko rywalom innym niż w PLS – mówi Michał Ruciak, przyjmujący PZU AZS. – Naszym celem jest wypaść tam jak najlepiej i pokazać się Europie. Gramy w Sofii trzy ciężkie mecze pod rząd, a to będzie od nas wymagało wielkiego wysiłku. Rzeczywiście w tym sezonie w PZU AZS jest duża konkurencja na pozycji przyjmującego. Czy dla mnie to dobrze? To dobre przede wszystkim dla samej drużyny. Szczerze przyznam, że jeszcze o naszych rywalach nie wiem nic. Wszystkiego dowiemy się dopiero przed pojedynkami w Bułgarii. Według mnie mimo wszystko największym konkurentem do wyjścia z grupy będą dla nas – gospodarze [CSKA Sofia – red.]. Własna hala i kibice to zawsze jest atut gospodarzy, który trzeba wziąć pod uwagę.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved