Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Przed meczem SPS Częstochowa z KSZO Ostrowiec Św.

Przed meczem SPS Częstochowa z KSZO Ostrowiec Św.

fot. archiwum

Meczem z KSZO Ostrowiec Św. siatkarki częstochowskiego SPS-u kończą pierwszą rundę rozgrywek. Częstochowianki w przerwie świąteczno-noworocznej nie miały zbyt wiele czasu na odpoczynek.

Przeciwnik jest silny, ale na pewno w naszym zasięgu – uważa menedżer SPS-u Janusz Majkusiak . Zespół KSZO zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Częstochowianki są znacznie niżej. Po 11 seriach spotkań drużyna trenera Andrzeja Solskiego zajmuje 10. miejsce i ma na swoim koncie o 7 oczek mniej niż ich najbliższy rywal.

 

W sobotę liczymy na sukces – dodaje Majkusiak. – Zwycięstwo za trzy punkty, a takie się nam marzy, pozwoliłoby nam przesunąć się nieco w tabeli. Cały czas wierzymy w to, że uda się nam zakwalifikować do ósemki, która walczyć będzie w play-off. Gramy teraz cztery mecze u siebie pod rząd i chcielibyśmy osiągnąć jak najlepsze rezultaty. 

Częstochowianki w przerwie świąteczno-noworocznej nie miały zbyt wiele czasu na odpoczynek. Ostatnie dni 2006 roku spędziły na turnieju w Toruniu, a już w środę rozpoczęły przygotowania do sobotniego spotkania. Sobotni mecz rozegrany zostanie w hali Politechnik o godz. 18.

 

Spotkałyśmy się w tym sezonie z zawodniczkami KSZO już dwukrotnie: w Pucharze Polski i w turnieju otwarcia sezonu – mówi środkowa SPS, Dorota Malinowska . – Dwa razy przegrywałyśmy. W sobotę trzeba zatem zrobić wszystko, aby przełamać tę złą passę. Musimy przede wszystkim postawić na mocną zagrywkę oraz nie mylić się w ataku. Na pewno atutem KSZO jest zdecydowanie dłuższa ławka rezerwowych niż u nas, mają też wysokie środkowe. Jeżeli jednak wyjdziemy na parkiet zdeterminowane i nie będziemy popełniać błędów, to nie powinno być źle.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved