Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przed meczem Dialog Gwardia – Muszynianka

Przed meczem Dialog Gwardia – Muszynianka

W sobotę spotkają się sąsiedzi w tabeli LSK: 5. Dialog Gwardia i 6. Muszynianka. Aktualny mistrz Polski boryka się z problemami wyjazdów ligowych i pucharowych, natomiast Dialog bardzo dobrze rozpoczął sezon.

Przed wrocławiankami pierwszy z cyklu trudnych meczów. Przed spotkaniem występ zespołów hip-hopu, oby nonkonformistyczna muzyka przełożyła się na nonfaworyzowane zwycięstwo Dialogu.

Plan BłaszczykaW grudniu wykonany wzorowo plan trenera Rafała Błaszczyka (9 pkt. w pięciu meczach) teraz czeka na ostry styczniowy sprawdzian, bowiem w tym okresie czasu wrocławianki spotkają się wyłącznie z najlepszymi zespołami ligi: Muszyną, Piłą, Winiarami, Centrostalem oraz już na początku marca z Aluprofem. Chcemy po tych spotkaniach powiększyć nasz dorobek punktowy, ale zdobywać kolejne „oczka” będzie niezwykle ciężko – powiedział Rafał Błaszczyk. Już najbliższy mecz pokaże na ile Dialog Gwardia ma szanse skutecznie grać z najlepszymi zespołami LSK. Czy w hali Orbita zagrywka wrocławianek będzie wystarczająco trudna dla Baneckiej, Lipicer czy Rybaczewskiej?

Muszyna to jednak faworyt

Zespół gości budowany przed sezonem z myślą o z dobyciu drugiego tytułu Mistrzostw Polski oraz dobrym występie w Lidze Mistrzyń choćby już tych założeń nie może być słaby. Mimo kłopotów zdrowotnych – np. kontuzje Bełcik (operacja rozpoczęta wczoraj w Warszawie), Siscovich oraz rozegrania rekordowej liczby spotkań w grudniu (9 meczów, w tym 5 na wyjeździe). Muszynianka to w dalszym ciągu aktualny mistrz Polski, o czym przekonał się jeden z kandydatów do medalu MP zespół Aluprof Bielsko-Biała przegrywając w Muszynie w 5. kolejce 2-3. Anna Rybaczewska – reprezentanka Francji, Tina Lipicer – znakomita przyjmująca ze Słowenii, Natalia Bamber – „matka” sukcesu z BKS-em czy świetnie rozgrywająca piłkę w finałach MP 2005/2006 Ewa Cabajewska to uznane siatkarskie nazwiska, które wbrew powiedzeniu, raczej grają niż nie grają. Mimo nie najlepszego początku rozgrywek (trzy porażki, dwie wygrane, w efekcie 6. miejsce w tabeli) zawodniczki trenera Bogusława Serwińskiego z całkowitą pewnością będą faworytami w spotkaniach z zespołami młodymi, mniej doświadczonymi, a takim m.in. jest drużyna Dialog Gwardia Wrocław.

Sąsiadki z tabeli

Kto by przed sezonem przypuszczał, że po 5. kolejce LSK Dialog będzie sąsiadował w tabeli z aktualnym mistrzem Polski i to będąc wyżej o jeden „szczebel” od uczestniczek Ligi Mistrzyń? Jednak dwa punkty przewagi Dialogu niewiele mówią o prawdopodobieństwie wygrania wrocławianek w tym sobotnim spotkaniu, bowiem celem mistrza Polski Muszynianki Muszyna jest zdobycie tego tytułu po raz wtóry, a więc Podkarpacianki będą chciały zdecydowanie wygrać z młodym zespołem z Dolnego Śląska. W sobotę spotkają się na parkiecie najmłodszy z najstarszym zespołem LSK (średnia wieku siatkarek Muszyny 26,7, Dialogu Gwardii Wrocław 21,1). Doświadczenie będzie atutem gości, ale młode zawodniczki Dialogu: Bogusia Barańska – spory postęp – Marta Haładyn – dobry debiut, Ola Krzos – imponuje spokojem – w każdym meczu demonstrują silną determinację w kierunku odniesienia sukcesu. Dodając do tego skuteczną grę Mroczkowskiej, Szkudlarek, Rojkovej czy Gomułki, siatkarki mistrzyń Polski mogą spać niespokojnie we Wrocławiu w nocy z piątku na sobotę. Tym bardziej, że na rozegraniu w dalszym ciągu jednak osamotniona będzie Ewa Cabajewska, po tym jak włodarze klubu zrezygnowali z zakupu nowej rozgrywającej ze Stanów Zjednoczonych. Na tej pozycji nie jest również „różowo” w zespole gospodyń, gdyż jedyną zmienniczką Haładyn, przy kontuzji Anny Wiśniewskiej została Małgorzata Kupisz, która w tym roku zaplanowała przerwę w grze. Kapitan z poprzedniego sezonu póki może to wesprze swoje koleżanki z drużyny, w Poznaniu takie działanie odniosło pozytywny skutek, jak będzie we Wrocławiu przekonamy się już szóstego stycznia.

źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved