Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Norweskie przygotowania olimpijskie, i nie tylko…

Norweskie przygotowania olimpijskie, i nie tylko…

Popularność siatkówki w Norwegii ciągle rośnie o czym świadczy decyzja norweskiego związku o zwiększeniu budżetu na siatkówke plażową i halową. Ponadto zatrudnienie trenerów z Brazylii czy Japonii, utworzenie odpowiednika polskich SMS ma pomóc w osiąganiu sukcesów.

Norges Volleyballforbund (NVBF) – związek norweski od 2007 roku zwiększa nakłady na beach volley i jednocześnie na przygotowania olimpijskie o 25%. Należy dodać, że wszystkie pary mają własne kontrakty sponsorskie, co jest dodatkowym środkiem finansowym.

Celem głównym jest utrzymanie norweskiej plażówki na obecnym wysokim poziomie, jak również powtórzenie sukcesu (maks. kwota – 2 męskie i 2 żeńskie pary w turnieju olimpijskim) z Olimpiady w Atenach, z myślą o zdobyciu medali.W tym celu stworzono Team – sztab trenersko – szkoleniowy, zatrudniając trenerów wysokiej klasy, aby zapewnić zawodnikom jak najlepsze warunki w oparciu o doświadczenia i kompetencje własne, jak i zagraniczne. Kontrakty podpisano m.in. z takimi szkoleniowcami zagranicznymi jak; Joao „Kioday” Barbosa Luciano, Ricardo „Vento” Brunale, Marcelo Penner Soares, jak również doświadczonymi trenerami i specjalistami norweskimi.

Pary, które już na dziś są objęte projektem OL 2008 to: mężczyźni – Kjemperud/Skarlund, Horem/Pettersen i kobiety – Haakedal/Torlen, Maaseide/Glesnes, z możliwością objęcia projektem 1-2 par dodatkowo.

NVBF nie zapomina również o przygotowaniu zaplecza dla obecnych mistrzów i zachowania obecnej pozycji na arenie międzynarodowej również w przyszłości. Wyselekcjonowani juniorzy są objęci szkoleniem centralnym tzw. Projekt TEAM 2012, aby sukces beach volley w Norwegii był kontynuowany.

NVBF pamięta także o rozwoju siatkówki halowej. Zwiększono również nakłady na centralne szkolenie juniorów w ToppVolley Norge (TVN), odpowiednika polskich SMS. 75 wyselekcjonowanych uczniów podzielonych na 3 grupy treningowe trenuje min. 22 godz. tygodniowo pod okiem trenerów z Brazylii, Japonii i Norwegii, co gwarantuje wysoki poziom szkolenia. Drużyny chłopców i dziewcząt zdobywają doświadczenie meczowe grając w lidze norweskiej i turniejach międzynarodowych.

Sezon dla seniorskich reprezentacji halowych zaplanowano na maj/czerwiec-sierpien, a dla reprezentacji męskiej uddział m.in. w tournee azjatyckim, „4 Nations tournament” w Norwegii i spotkania w Polsce.

W celu koordynowania tego wielkiego przedsięwzięcia powołano organ administracyjny pod kierownictwem – elitekoordinator – Darek Marszałek, kierownik ds. sportu (sportsjef – beach volley) – Tor Inge Askeland, kierownik ds. rozwoju (utviklingssjef) – Kaare Mol, ToppVolley Norge – Oyvind Marvik.

źródło: volleyball.no, www.mediavolley.no

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved