Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Igor Prielożny: w Kaliszu jest mi dobrze

Igor Prielożny: w Kaliszu jest mi dobrze

- Czasu na zabawę sylwestrową dużo nie miałem - mówi trener Winiar Kalisz Igor Prielożny. - Z Gdańska wróciliśmy 31 grudnia nad ranem. W domu na Słowacji byłem po południu.

Mieszkamy niedaleko Bratysławy. Tam jest taki zwyczaj, że ok. 23.00 na rynku spotykają się ludzie. Tak też zrobiliśmy ze swoimi znajomymi. Do około pierwszej była zabawa pod gołym niebem, potem jeszcze udaliśmy się do knajpki.Igor Prielożny nie podjął jeszcze decyzji czy weźmie udział w konkursie na trenera reprezentacji kobiet. Najpierw muszę porozmawiać z prezesem klubu -powiedział. – Jeżeli on uzna, że start w konkursie będzie korzystny dla polskiej siatkówki, to tak zrobię.

Kaliski trener jest zadowolony z występu swego zespołu w Lidze Mistrzyń. Najważniejsze, że mamy awans – powiedział. – Nawyjazdach z Bergamo i Teneryfą zagraliśmy dobrze, ale przegraliśmy – mówi kaliski szkoleniowiec. U siebie w tym najważniejszym pokonaliśmy hiszpański zespół. Przed nami wizyta Bergamo. Podejmiemy walkę, ale musimy pamiętać, że w tym samym okresie czekają nas bardzo ważne spotkania w Lidze Siatkówki Kobiet.

W poniedziałek Anna Barańska i jej koleżanki zagrają w Bydgoszczy z bardzo dobrze spisującym się Centrostalem. Byłoby niedobrze, gdybyśmy pokonali Bergamo, a przegrywali takie spotkania w naszej lidze – powiedział trener Prielożny. Tak czy inaczej tych dwa czy trzy tygodnie stycznia będą bardzo ważnym okresem dla naszego klubu.

Przed rozpoczęciem sezonu trener Winiar Kalisz podkreślał, że rozgrywki LSK będą ciekawe. Było już sporo zaskakujących wyników – powiedział. – Małgorzata Niemczyk poszła do beniaminka z Gdańska i ten otrzymał od razu nowy impuls. Ciekawe zawodniczki grają w Bielsku-Białej i innych klubach.

Na pytanie czy konkurs na trenera kobiecej reprezentacji jest dobrym pomysłem Igor Prielożny odpowiedział, że skoro udało z Lozano, to dlaczego miałoby się nie udać w tym przypadku. Nie mi jednak oceniać konkurs PZPS. Kobiecej siatkówce w Polsce życzę, żeby w 2007 roku nie spoczęła na laurach. Męska dostała w poprzednim duży impuls i żeby go najlepiej wykorzystała.

Czego życzyć trenerowi Winiar? Czuję się w Kaliszu bardzo dobrze, jestem zadowolony ze swego życia i pracy – powiedział. – Najważniejsze, żeby rodzina była zdrowa i żebym jak najczęściej mógł się z nią spotykać.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved