Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Dobry początek reprezentacji kadetek

Dobry początek reprezentacji kadetek

Reprezentacja Polski kadetek udanie rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy. W pierwszym spotkaniu nasze reprezentantki pokonały w Banyi bez straty seta gospodynie turnieju, reprezentację Bułgarii.

Jak podały bułgarskie media rywalki Polek miały od początku problemy z przyjęciem zagrywek biało-czerwonych. Najskuteczniejszą zawodniczką po bułgarskiej stronie była Elica Wasilewa, która zdobyła 13 punktów.

Polska – Bułgaria 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)Polska: Joanna Wołosz, Magdalena Wawrzyniak, Sylwia Pelc, Katarzyna Bryda, Maja Tokarska, Patrycja Polak, Angelika Bulbak (l)

W meczu przeciwko Bułgarii szansę zaprezentować się miało tylko 7 zawodniczek. Trener Andrzej Peć, zgodnie z zapowiedzią, nie dokonał istotnych zmian w składzie zespołu.

Jestem zadowolony z gry pierwszej szóstki, stąd brak zmian w składzie – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec polskiej drużyny. – Dziewczyny zagrały skutecznie w przyjęciu, skutecznie też kończyły ataki i głównie to pozwoliło nam odnieść sukces w dzisiejszym meczu. Niestety wdarło się nieco nonszalancji w poczynania mojej drużyny, zwłaszcza w końcówkach setów, w których Bułgarki niebezpiecznie zbliżały się do nas, wprowadzając nerwowość w poczynaniach dziewczyn. Na szczęście potrafiliśmy wykorzystać przewagę i wygrać w trzech setach – dodał trener Peć.

W drugim spotkaniu naszej grupy Turczynki rozgromiły reprezentację Danii.

Turcja – Dania 3:0 (25:11, 25:12, 25:15)

Jutro podopieczne Andrzeja Pecia zmierzą się z Dunkami. – Mieliśmy szansę zobaczyć w akcji drużyny Danii i Turcji. Turczynki są zdecydowanie mocniejszym zespołem i myślę, że walka o pierwsze miejsce w grupie rozstrzygnie się między nami a nimi. Dunki nie pokazały się dziś z dobrej strony i mam nadzieję, że jutro nie sprawią nam większego kłopotu – podsumował trener Andrzej Peć. Awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy uzyskają dwie najlepsze drużyny turnieju.

Tabela:
1. Turcja  1 2 pkt. 3:0
2. Polska  1 2   3:0
3. Bułgaria 1 1   0:3
4. Dania   1 1   0:3
5. Austria  0 0   0:0

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved