Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta szykuje się na Politechnikę

Delecta szykuje się na Politechnikę

Po trzech kolejkach Polskiej Ligi Siatkowki występy swoich podopiecznych ocenia Wiesław Popik. Trener uważa, że jeśli jego zawodnicy wykażą się wolą walki w najbliższym meczu mogą pokonać Politechnikę Warszawską.

Po pierwszym meczu z Jastrzębskim Węglem powiedział Pan, że cieszy się, iż zawodnicy nie zwiesili głów po przegranym secie, podjęli walkę i wygrali partię…

To było bardzo ważne. Żebyśmy od razu, na samym początku sezonu, nie skazali się na rolę „chłopców do bicia”. Może nie jesteśmy jeszcze zespołem w dosłownym tego słowa znaczeniu, brakuje nam doświadczenia boiskowego, zgrania, ale każdy z zawodników, indywidualnie, prezentuje pewien poziom wyszkolenia, ma swoje ambicje, i pokazuje to na parkiecie.– W Częstochowie zespół znowu był bliski wygrania seta…

Na początku rozgrywek mieliśmy trzy zespoły z górnej półki. W tych meczach było widać jak na dłoni nasze niedoskonałości. Te drużyny mają przecież w swoich szeregach wicemistrzów świata. Na razie nie mamy tylu atutów, argumentów w ręku, żeby wygrywać z nimi mecze, ale momentami graliśmy jak równy z równym. I w trzecim secie meczu z PZU AZS Olsztyn, i w drugim secie spotkania w Częstochowie, kiedy zabrakło nam szczęścia.

Ale zawodnicy debiutancki stres mają chyba już za sobą. Teraz pora na wygrywanie nie tylko setów. Najbliższym rywalem będzie Politechnika Warszawska…

Szykujemy się na to spotkanie szczególnie, bo to pierwsza okazja, żeby zdobyć ligowe punkty. W poprzednich meczach na parkiet też wychodziliśmy z wolą walki i nadzieją na punkty, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie cieżko. Zresztą ja nigdy w szatni nie mówię: chłopacy, oni są poza naszym zasięgiem, to byłoby bez sensu. Tak samo teraz nie powiem: Politechnika jest nasza. Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to jest rywal, z którym można ugrać coś więcej.

Drużyna ze stolicy przyjedzie z nowym trenerem, prawdopodobnie będzie nim Edward Skorek. Czy taka zmiana, to jakiś duży „kop” dla zespołu i problem dla najbliższego rywala?

Nie wiem, czy to będzie Skorek, on mieszka w Warszawie i pewnie ma najbliżej do zespołu. Zmiana trenera w trakcie rozgrywek, w tygodniu między jednym a drugim meczem, zawsze jest obciążona ryzykiem, ale niesie też nowe nadzieje. Poza tym, wszystko zależy od tego, co w tym zespole źle funkcjonowało. A tego akurat nie wiem. Jeśli są źle przygotowani do sezonu, to nowy trener też wiele nie zdziała. Na razie.

Zagracie z Politechniką w „ciemno”, czy macie rywala rozpracowanego na kasetach?

W „ciemno” nie dałoby rady, nawet gdybyśmy się bardzo lenili. Wiemy jaka jest kadra zespołu ze stolicy, znamy zawodników, ich statystyki i który z nich jest teraz w jakiej dyspozycji. Na pewno będziemy przygotowani na ich przyjazd.

Na razie wiodącymi zawodnikami w Delekcie są Krzysztof Kocik i Adam Nowik…

Tak, jeśli nawet nie widać tego gołym okiem, to statystyki nie kłamią. W dwójkę próbują ciągnąć grę. Ale na ich skuteczną grę pracują też pozostali. A Kocik, jeśli ma dzień, to potrafi sam seriami poprawiać wynik na naszą korzyść.

Lada dzień w kadrze zespołu pojawi się atakujący Krzysztof Janczak. Czy zagra z Politechniką?

Trafi do nas prosto z drugiej ligi włoskiej, nie miał przerwy treningowej, więc nie widzę przeciwwskazań. Ale mamy jeszcze kilka dni, żeby się dobrze poznać.

A jak wygląda sytuacja libero Rafała Kwasowkiego, który tak dobrze wypadł z Jastrzębskim?

Kończy rehabilitację po zabiegu artroskopii kolan. Zaczyna powoli trenować, ale nie wiem na ile będzie sprawny i czy warto ryzykować jego zdrowie. Nic na siłę.

Kibice pewnie chcieliby wiedzieć, czy będą trzy punkty w niedzielę z Politechniką?

Każdy chciałby wygrywać za trzy punkty, ale nawet ci najlepsi mają z tym kłopoty. Jedno jednak mogę powiedzieć: na pewno o to powalczymy, bo musimy zacząć w końcu zdobywać punkty.

Rozmawiał: Marek Fabiszewski

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved