Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Trudny debiut Łukasza Żygadło w Superlidze

Trudny debiut Łukasza Żygadło w Superlidze

6 stycznia Łukasz Żygadło zadebiutuje w rozgrywkach rosyjskiej superligi. Jego zespół Dynamo Jantar Kaliningrad spotka się z Dynamem TatTransGaz Kazań. Najbliżsi rywale siatkarzy z Kalingradu już wcześniej zostali nazwani "dream teamem."

Właśnie dzisiaj przyleciałem do Kaliningradu – powiedział Łukasz Żygadło. – Cały czas mieliśmy treningi, w sparingu zwyciężyliśmy 3:0. W drużynie czuję się świetnie, jest doskonała atmosfera. Tworzy się solidny zespół.

W Dynamie Jantarze zagra m.in. Edward Sienin, który przed kilku laty grał w Stilonie Gorzów. Najbliżsi rywale siatkarzy z Kalingradu już wcześniej zostali nazwani „dream teamem”. Amerykanie Lloy Ball i Clayton Stanley oraz gwiazdy rosyjskiej siatkówki z Wadimem Chamuckich i Siergiejem Tietiuchinem miały zaprowadzić ten zespół do mistrzostwa i Pucharu Rosji. Ten drugi cel nie zostanie osiągnięty. Siatkarze z Kazania przed własną widownią zostali wyeliminowani w półfinale przez Iskrę Odincowo.Kupić dziesięć zawodników z nazwiskami to wcale jeszcze nie znaczy, że się ma drużynę – mówi trener Jastrzębskiego Węgla Ryszard Bosek. – Powinien być wspólny cel, potrzeba osiągnięcia sukcesu. Nazwiska muszą znaczyć nie tylko na papierze, ale również na parkiecie.

Ryszard Bosek podkreślił, że tak znakomity rozgrywający jak Amerykanin Lloy Ball „może jeszcze bardzo dużo mimo dość zaawansowanego wieku. Musi jednak poznać zawodników, zgrać się z nimi. Gra szybką piłkę i na wspólne poznanie na parkiecie potrzeba czasu.”

Ryszard Bosek zwrócił uwagę na jeszcze jeden aspekt. – Zespół z mocnymi nazwiskami może czasem czuć się zbyt pewnie – powiedział. – Poza tym wszyscy chcą z nim wygrać. Nie ma się wówczas nic do stracenia. Gra się na pograniczu ryzyka. Mogliśmy się o tym przekonać w ostatnich meczach ligowych z Delectą i Jadarem.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved