Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sparingi Piasta Szczecin

Sparingi Piasta Szczecin

fot. archiwum

Jeszcze w starym roku, 2006 roku (30 grudnia), szczeciński Piast rozegrał sparingowe spotkanie z Chemikiem Police. Pierwszy mecz w nowym roku rozegra natomiast w Berlinie, gdzie towarzysko zagra z zespołem Köpenicker SC.

Kolejny raz spotkanie dwóch pierwszoligowców z sąsiednich miast, wygrały szczecinianki.

 

PIAST Szczecin – Chemik Police 4:0(25:21, 25:17, 25:18, 25:19)

 

Natomiast 3 stycznia zespół Piasta jedzie z rewizytą do Berlina. Zagra tam sparing z zespołem Köpenicker SC, który na zaproszenie klubu już dwukrotnie gościł w Szczecinie. Köpenicker występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech. Do tej pory zawodniczki rozegrały dziewięć spotkań w 1. Bundeslidze, z czego cztery zakończyły się ich wygraną. W ligowej tabeli plasują się na ósmym miejscu (w rozgrywkach bierze udział jedenaście zespołów).

 

W 2005 roku szczecińscy działacze zaprosili zespół Köpenicker SC Berlin do Polski. Wtedy miały zostać rozegrane dwa spotkania towarzyskie. Pierwszy mecz odbył się, ale tylko w jednym secie i to na czas. Wszystko to było spowodowane problemami na granicy i dużym opóźnieniem rywalek. Natomiast dzień później został już rozegrany pełny sparing, złożony z pięciu setów, który szczecinianki wygrały 4:1. Po powrocie do kraju zespół z Niemiec wyraził chęć współpracy i ponownego spotkania się. Dwa miesiące temu, w listopadzie, Piast pauzował w 6. kolejsce I Ligi Kobiet, a Köpenicker miał dłuższą przerwę w rozgrywkach, więc znowu nadarzyła się okazja, by rozegrać sparing. 16. listopada przyjezdne zrehabilitowały się za porażkę sprzed roku i wygrały 4:1. A jak będzie teraz? Wiadomo jedynie, że cała jutrzejsza wyprawa zajmie szczecińskim siatkarkom jeden dzień – po meczu Piast wraca do Szczecina.

 

Natomiast już w sobotę szczecinianki wracają do zmagań ligowych. 2007 rok Piast zainauguruje w szczecińskiej hali SDS, gdzie podejmować będzie Skrę Bełchatów. Bedzie to pierwsza okazja dla kibiców, by zobaczyć nowego szkoleniowca Ireneusza Kłosa .

 

Początek meczu o 18:30.

źródło: inf. własna, piast.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved