Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pobić osiągnięcia ojców i wskoczyć do reprezentacji

Pobić osiągnięcia ojców i wskoczyć do reprezentacji

Ich ojcowie byli dobrymi siatkarzami. Oni mogą być znacznie lepsi. Choć w klubie nie są jeszcze zawodnikami pierwszej szóstki, to ich nieprzeciętne możliwości zauważył już Raul Lozano.

Selekcjoner reprezentacji wierzy, że w przyszłości będą stanowić o sile polskiej siatkówki.

Kariery Bartosza Kurka i Jakuba Jarosza są do siebie bliźniaczo podobne. Obaj, nim zaczęli na poważnie grać w siatkówkę, mieli już znane nazwiska – dzięki ojcom. Bartek i Kuba grają w tym samym klubie – Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle. Na obu zwrócił już uwagę selekcjoner Raul Lozano. Kurek i Jarosz trenowali przez kilka tygodni z przyszłymi wicemistrzami świata.Powołania do kadry nie uderzyły im do głowy. Kurek podpisał kontrakt z Mostostalem, choć kilka klubów oferowało większe pieniądze. Bartek, za radą ojca, wybrał Kędzierzyn-Koźle, by grać, a nie siedzieć na ławce. Na razie mistrz Europy kadetów z Rygi z 2005 roku i najlepszy atakujący tamtej imprezy nie jest jednak w Mostostalu graczem pierwszej szóstki. – Słyszałem, że niektórzy widzą mnie jako potencjalne odkrycie tego sezonu – mówi Bartosz. – No, na razie chyba ich zawodzę – śmieje się.

Odważniej na ligowych parkietach poczyna sobie Jarosz. Lada moment może wskoczyć do wyjściowego składu ekipy z Kędzierzyna, ale na los rezerwowego nie narzeka. – Jestem młody, mam wahnięcia formy, bezpieczniej wypuszczać mnie z ławki – uśmiecha się Kuba, który podobnie jak Bartosz musi mierzyć się z legendą ojca.

Ludzie ciągle lepiej kojarzą mojego tatę, ale dla mnie to tylko motywacja, by to zmienić – zapewnia Jarosz junior. Znane nazwisko nie jest też ciężarem dla młodego Kurka.

Na początku myślałem, że nazwisko będzie przeszkadzać – nie ukrywa Bartek. – Ale teraz myślę, że pomaga. Tata zawsze może doradzić, choć kiedy się kontaktujemy, staramy się nie mówić o siatkówce – zdradza.

Sport nie jest też dominującym tematem rozmów w rodzinie Jaroszów. – Tata raczej mi nie doradza. Zawsze ufał trenerom, którzy mnie prowadzili – wyjaśnia Kuba.

Obaj ojcowie byli z pewnością bardzo dumni, gdy Raul Lozano powołał ich synów do szerokiej kadry przed mistrzostwami świata. – Po tym, co widziałem w Spale, spodziewałem się, że chłopaki zdobędą medal w Japonii. Chciałbym kiedyś osiągnąć ich poziom, ale na razie daleka droga – skromnie przyznaje Kurek.

Nieco odważniej na reprezentacyjną przyszłość spogląda Jarosz. – Do kadry wicemistrzów świata trafić łatwo nie będzie, ale to… dobrze. Bo co to za przyjemność wskoczyć do słabej drużyny? Wywalczyć sobie miejsce w tak mocnej ekipie, to jest dopiero coś! – mówi z błyskiem w oku Jarosz.

Bartosz Kurek – atakujący

Ur. 29 sierpnia 1988 r.

Wzrost 205 cm, waga 87 kg

Zasięg w ataku 345 cm

Zasięg w bloku 325 cm

Ojciec – Adam Kurek (39 l.), znany siatkarz ligowy, najdłużej związany z AZS Nysa (w sezonie 2004/2005 grał tam razem z 16-letnim wtedy synem), także z AZS Częstochowa i Gwardią Wrocław; srebrny i brązowy medalista mistrzostw Polski

Jakub Jarosz – przyjmujący

Ur. 10 lutego 1987 r.

Wzrost 195 cm, waga 88 kg

Zasięg w ataku 352 cm

Zasięg w bloku 318 cm

Ojciec – Maciej Jarosz (48 l.), były reprezentant Polski, trzykrotny wicemistrz Europy, wieloletni gracz Gwardii Wrocław, trzykrotny mistrz Polski, uczestnik IO w Moskwie (4. m.); jako trener pracował w Gwardii Wrocław, AZS Częstochowa (mistrzostwo w 1999 r.) i AZS Nysa

Andrzej Kubacki, trener Mostostalu: – Obaj mają niesamowity potencjał, powinni zajść bardzo daleko, przed nimi wielka przyszłość. Już w najbliższym roku mogą się znaleźć na stałe w reprezentacji. Siatkę mają w genach. Są waleczni, nie widać u nich kompleksów, mają pewną rękę. Mogą zajść nawet dalej niż ojcowie. Na razie, jak to u młodych, trzeba się liczyć z wahaniami formy. Musimy wykorzystać ich energię i żywiołowość w tym sezonie, mają grać, nie po to ich ściągaliśmy, żeby siedzieli na ławie.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved