Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: W Białymstoku podwójny szampan

LSK: W Białymstoku podwójny szampan

Tym razem w sylwestrowy wieczór sympatycy białostockiego AZS-u mogli wypić podwójnego szampana. Dodatkową lampkę napełnili z racji pierwszego zwycięstwa białostockich siatkarek w ekstraklasie, które pokonały Stal Mielec 3:1.

Do Mielca podopieczne Mariana Kardasa jechały jako czerwona latarnia ligi. Mecz ze Stalą zakończyły jednak zwycięsko – 3:1. Do domu zasłużenie zabrały komplet trzech punktów, który pozwolił im awansować na 8. pozycję.

W sobotę akademiczki były od rywalek zdecydowanie lepsze. – Zabrakło na święta, bo przegraliśmy z Gedanią, to teraz sprawiliśmy sobie sylwestrowo-noworoczny prezent. Cały zespół zagrał tak, jakbyśmy tego chcieli – mówi Kardas.

Tylko drugi set przypominał najgorsze chwile z pierwszych kolejek sezonu. Białostoczanki seryjnie traciły wtedy punkty. Poza tym fragmentem spotkania dominowały na parkiecie. – Zagraliśmy dobry mecz, ale nadal zdarzają się przestoje. Jak nie wypracowujemy sobie dużej przewagi, to mamy problem – mówi Kardas.

Miałyśmy grać ostrą zagrywką, bo Stal nie ma najlepszego przyjęcia, oraz dużo atakować środkiem – dodała Katarzyna Kalinowska, jedna z bohaterek spotkania, notabene wychowanka Stali. – To nam się udało. Stal nie mogła poukładać gry. My natomiast miałyśmy dobre przyjęcie i mogłyśmy dużo akcji przeprowadzać właśnie środkiem siatki. Jestem wdzięczna, że trener dał mi szansę. Mam wielu znajomych w Mielcu i bardzo chciałam tu dobrze wypaść.

Kasia już w pierwszym secie zastąpiła kilkakrotnie zablokowaną Dominikę Koczorowską. Razem ze świetnie dysponowaną Sylwią Pycią stworzyła zabójczy duet na ataku z krótkiej.

źródło: Gazeta Współczesna