Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Petković opuści Olympiakos?

Petković opuści Olympiakos?

Wiele wskazuje na to, że reprezentant Serbii, rozgrywający Veljko Petković odejdzie z Olympiakosu Pireus jeszcze przed końcem stycznia. Powód? Zbyt duża liczba obcokrajowców.

Petković występuje w Olympiakosie wraz z wypożyczonym na rok z Montichiari, Dejanem Bojovićem, również reprezentantem Serbii. Oprócz nich w drużynie są również dwaj zawodnicy z Argentyny, Jorge Elgueta oraz Martin Meana. Wszystko wydaje się być w porządku. Jednak nie jest. Szefostwo Olympiakosu zamierza bowiem podpisać kontrakt z bułgarskim środkowym Hristo Cwetanowem i wtedy obcokrajowców będzie za dużo. Do odstrzału jest Petković a wraz z nim środkowy Diaz, który mimo, że posiada greckie obywatelstwo jednak byłby czwartym środkowym w zespole (po Chatzantoniou, Tsakiropulousie oraz Cwetanowie).

Nic jeszcze nie jest konkretne i przesądzone – mówi Veljko Petković. – Jednak rozmawiałem z klubem o tym i wiem, że jest taka możliwość. Powód jest prosty, będzie nas za dużo obcokrajowców w zespole i ktoś musi odejść. Greckie kluby nie mogą mieć więcej niż czterech obcokrajowców. Znajdę sobie nowy klub gdy będzie to konieczne.Zarówno Petković jak i Bojović nie mają zbyt wielu szans na grę w greckim zespole. Trener Olympiakosu wyraźnie stawia na Kournetasa oraz Roumeliotisa na pozycjach rzgrywającego i atakującego. – Trener ma swoją koncepcję i filozofię, ale w meczu zwykle gramy wszyscy. – mówi Petković. – Nie gramy póki co dobrze zarówno w lidze jak i Lidze Mistrzów. To prawda, że zarówno ja jak i Dejan na zagraliśmy zbyt wiele do tej pory, ale moje odejście nie jest jeszcze przesądzone.

źródło: inf. własna, Sportski Żurnal

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved