Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Publicystyka > Felietony > Komentarz bez ściemy: O bąbelkach szampana i… nie tylko

Komentarz bez ściemy: O bąbelkach szampana i… nie tylko

fot. archiwum

Marek Bobakowski w noworocznym "Komentarzu bez ściemy" o życzeniach na nadchodzący rok, o zaszłościach do zapomnienia z roku ubiegłego oraz o... oinomancji. Co to takiego? Przeczytajcie i przekonajcie się o tym sami.

Pierwsze skojarzenie z nocą sylwestrową? Zabawa w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie, aby można inaczej spędzać ten wyjątkowy czas. Ale co ciekawe, pierwsze bale noworoczne zaczęto w Polsce urządzać dopiero na początku XIX wieku. Przedtem była to tylko i wyłącznie noc przesądów i wróżb…

Wedle jednego z przesądów, w Sylwestra warto spisać – na czerwonym papierze – stare problemy. W ten sposób lekkim krokiem, bez zbędnego bagażu, wkroczymy w Nowy Rok. A konflikty puścimy w niepamięć. Mam więc nadzieję, że Małgorzata Glinka wrzuciła do ognia kartkę z napisem Andrzej Niemczyk, a były selekcjoner polskich siatkarek również na papierze umieścił działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej (bo jak sam twierdzi do „Maggie” nie ma już żadnych pretensji). A Ci ostatni zapewne wpisali na swoich karteczkach… Andrzeja Niemczyka. I tym sposobem wszyscy w 2007 roku się pogodzą.

Pierwszy noworoczny gość, który przekroczy próg naszego domu, to zapowiedź pomyślności lub całorocznego pecha. Najlepszym zwiastunem szczęścia jest jasnowłosy mężczyzna. Może więc warto wybrać na nowego selekcjonera naszych zawodniczek faceta o takim kolorze włosów! Dzięki temu będziemy mieli zapewnione dwanaście pomyślnych miesięcy, a nasze siatkarki sięgną po trzecie z rzędu mistrzostwo Europy. Przecież Raul Lozano ma czarne włosy – ktoś zauważy. Nie ma się co martwić. Ciemnowłosy mężczyzna to również zapowiedź sukcesów. A przecież polscy kibice nie mają nic przeciwko dwóm złotym medalom mistrzostw Europy w 2007 roku.Warto również zainteresować się… oinomancją. To wykwintna sztuka wróżenia z wina, którą znali już starożytni Grecy. Jeżeli bąbelki szampana – którym zazwyczaj świętujemy nadejście Nowego Roku – chaotycznie szaleją w kieliszku (szampance), to zapowiada się okres przemian, wypadków, rewolucji. Wierzę, że bąbelki wszystkich siatkarzy i siatkarek przypominały równe łańcuszki unoszące się ku górze. Bowiem to oznacza: zdrowie, pogodne dni, sukcesy!

A na koniec życzenia. Wszystkim Czytelnikom „Komentarza bez ściemy” – cierpliwości do autora… Wszystkim kibicom – wielkich emocji i radości po kolejnych wygranych ukochanego zespołu. Wszystkim siatkarzom i siatkarkom – zdrowia i wysokiej formy. Wszystkim działaczom – nieustępliwości we wprowadzaniu kolejnych etapów profesjonalizmu w klubach i… odrobiny zdrowego roku. Do siego roku!

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Felietony, Komentarz bez ściemy

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved