Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zawodnicy i trenerzy o meczu Jastrzębia z Jadarem

Zawodnicy i trenerzy o meczu Jastrzębia z Jadarem

Wicemistrzowie Polski pokonali małym nakładem sił beniaminka z Radomia. Oto co na temat spotkania powiedzieli tuż po meczu trenerzy obydwu drużyn oraz zawodnicy Jastrzębskiego Węgla.

Ryszard Bosek: Przede wszystkim cieszę się, że zespół wykazał się dużą koncentracją. Cały czas powtarzamy, że od powrotu naszych reprezentantów musimy dać odpocząć zawodnikom ale jednocześnie musimy zgrywać zespół, ogrywać się ponieważ mamy nowego rozgrywającego i myślę, że wygraliśmy dzisiaj w miarę zasłużenie. Mimo to trzeba przyznać, że w pierwszych dwóch setach zespół z Radomia walczył bardzo odważnie, ryzykował i musieliśmy się pomęczyć. Dla nas był to jednak dodatkowy plus, ponieważ jak powiedziałem musimy zgrać zespół i potrzebujemy trudnych przeciwników bo w ten sposób będzie kształtował się charakter zespołu. Cieszę się, że zawodnicy, którzy wrócili z mistrzostw świata potrafili się skoncentrować i nie potraktowali przeciwka lekko.

Dariusz Luks: Przede wszystkim gratuluję Jastrzębiu zwycięstwa. Wygrali zasłużenie, 3:0 mimo, że myślę, iż nie poddaliśmy się łatwo. Mieliśmy świadomość przeciwko komu gramy. Mój zespół walczy o to aby utrzymać się w Polskiej Lidze Siatkówki, natomiast Jastrzębie ma nieco inne cele. Gospodarze prowadzili przez cały mecz kilkoma punktami , bardzo dobrze zagrywali. Nasz potencjał na skrzydłach jest również mniejszy i czasem ciężko nam kończyć piłki nie dograne dobrze do siatki. Chciałbym wyróżnić Dallasa Sooniasa, który wchodzi w ten zespół. Będzie nam potrzebny w kolejnych meczach zwłaszcza z Wrocławiem, Bydgoszczą czy Rzeszowem. Dzisiaj przegraliśmy z wicemistrzem Polski. Myślę, że wyciągniemy z tego wnioski, każda porażka jest dla nas nauką i mam nadzieję zaprocentuje w kolejnych spotkaniach.Daniel Pliński: Zgrywamy się coraz bardziej, coraz lepiej się rozumiemy na boisku i myślę, że to było dzisiaj widoczne. Wygraliśmy dosyć gładko ale były to trudne zawody. Myślę, że Radom ma duże szanse żeby się utrzymać w tej lidze ale cóż my mamy inne cele, bo my walczymy o Mistrzostwo Polski. Życzyłbym sobie, żeby ta gra wyglądała tak jak dzisiaj – dużo spokoju i dążenie do celu.

Igor Yudin: Było to bardzo dobre spotkanie dlatego, że wygraliśmy (śmiech). Zawsze dobrze gra się w domu, zwłaszcza po raz pierwszy przed tak ogromną publicznością. Kibice są niesamowici. Bardzo mi się podobało. W Nowym Roku życzyłbym sobie dużo szczęścia i mam nadzieję, że będzie to dobry sezon. Bardzo podoba mi się w Jastrzębiu, a współpraca z kolegami i trenerem układa się pozytywnie.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved