Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkówka w Norwegii coraz popularniejsza

Siatkówka w Norwegii coraz popularniejsza

W rankingu ”Sportowiec roku 2006” najlepszym sportowcem regionu Sogn og Fjordane uznano siatkarza reprezentacji Norwegii i obecnie zawodnika Resovii Rzeszów – Geira Eithuna. W rankingu Geir pokonał wielu znanych sportowców norweskich m.in. ze sportów zimowych.

Nagroda zostanie wręczona 6. stycznia w Oslo podczas finału pucharu Norwegii 2006/07 (bezpośrednia transmisja w największej norweskiej stacji telewizyjnej – NRK). Sogn og Fjordane to rodzinne województwo (po norwesku; fylke) Geira Eithuna. W rankingu Geir pokonał wielu znanych sportowców norweskich m.in. ze sportów zimowych, futbolu i piłki ręcznej będących dyscyplinami dominującymi w Norwegii.

Nila Haakedal i Ingrid Torlen nominowane zostały do nagrody ”Najlepsza drużyna roku 2006” w Norwegii. To duże wyróżnienie dla siatkówki norweskiej i samych zawodniczek w konkurencji z takimi sportami jak sport narodowy Norwegów – narciarstwo. Nominowane są również reprezentacje piłki ręcznej kobiet – mistrzynie Europy, i mężczyzn – dobry występ w MŚ. Nagroda zostanie wręczona podczas Gali Sportowej 2006 (Idrettsgallaen 2006) transmitowanej przez główne norweskie stacje TV – 6. stycznia 2006.Para Haakedal/Torlen jest sklasyfikowana w pierwszej dziesiątce rankingu światowego FIVB beach volley. Norweskie pary kobiet i mężczyzn należą do światowej elity siatkówki plażowej i odnoszą znaczące sukcesy zajmując czołowe lokaty podczas World Tour m.in. w sierpniu w WT kobiet w Warszawie.

źródło: volleyball.no

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved