Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Powrót Piotra Gacka

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa pokonał 3:0 BKSCh Delectę Bydgoszcz w meczu trzeciej kolejki Polskiej Ligi Siatkówki. Po raz pierwszy po przerwie spowodowanej kontuzją zagrał wicemistrz świata Piotr Gacek.

Reprezentacyjny libero zagrał poprawnie – powiedział kierownik wyszkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Andrzej Warych. – Nie widać było, żeby mu coś dolegało. Zresztą rozmawiałem z Gackiem przed spotkaniem. Mówił, że czuje się dobrze. Widać było, że chce grać i pokazać z jak najlepszej strony.

Żadnej niespodzianki w Częstochowie być nie mogło. Oba zespoły dzieli zbyt duża różnica w umiejętnościach. – W dodatku gdy jesteśmy po takim spotkaniu jak w Olsztynie, to wówczas stajemy się wybredni – mówi Andrzej Warych. – Inne wydarzenia ligowe stają się mniej ciekawe. Delecta zagrała poprawnie, ale w ważnych momentach tej drużynie czegoś brakowało.Nie było to duże widowisko sportowe. Oba zespoły popełniały własne błędy. Myliły się w ataku, psuły zagrywki – powiedział kierownik wyszkolenia w PZPS. Jego zdaniem zespół częstochowski nie stanowi jeszcze monolitu. W porownaniu z innymi zespołami tzw. wielkiej czwórki zaprezentował się najsłabiej.Testem wartości Wkręt-Metu będzie pierwsza połowa stycznia, gdy zespół ten zagra z Modeną w Pucharze Top Teams i czołówką ligową – mówi Andrzej Warych. – Na razie nie wiem czy Częstochowa zasługuje na przynależność do wielkiej czwórki.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved