Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Podsumowanie roku 2006 – siatkarki Gwardii Wrocław

Rok 2006 był udanym w siatkówce kobiet w Gwardii. Awans do fazy play-off w LSK (sezon 2005/06) bardzo niedoświadczonym zespołem, medale MP młodzieży - w tym złoty kadetek. Pozyskanie sponsora strategicznego firmę Telefonia Dialog S.A.

Udany start w ekstraklasie, po 5 . kolejkach Dialog Gwardia zajmuje 5. lokatę z aż 9. punktami dopełnia dobry humor w 2006 sympatyków siatkówki kobiet na Dolnym Śląsku.

StyczeńZnakomity styczeń Gwardii w LSK. W 9. kolejce (14.01.06) wrocławianki zwyciężyły w super ważnym meczu w Szczecinie 3-2, następnie pokonały w Orbicie AZS Poznań 3-0 i wygrały w Mielcu po pięciu setach. Z przedostatniego miejsca w tabeli siatkarki Rafała Błaszczyka awansowały na 8. pozycję, a co najważniejsze, w tym momencie sezonu miały trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Luty

To nie był udany miesiąc dla Gwardii – przegrane z Muszynianką, Myślenicami, Grześkami, Centrostalem nie napawały optymizmem sympatyków siatkówki żeńskiej na Dolnym Śląsku. Choć gra gwardzistek w Miliczu z Grześkami mogła się podobać.

Marzec

To był najważniejszy (choć grudzień był także ważnym okresem) miesiąc w roku 2006 dla kobiecej drużyny Gwardii. Niespodziewane zwycięstwo w Orbicie nad faworyzowanym BKS-em Stal Bielsko-Białą 3-2 otworzyło drogę gwardzistkom do awansu do fazy play-off. Na drodze tej stanęły jeszcze siatkarki Piasta Szczecin. Po niezwykle dramatycznym meczu, wyczerpującym wszystkich aktorów tego widowiska, Gwardia wygrała 3-2, przegrywając już w setach 1-2. Doświadczenie Małgorzaty Kupisz i wracającej do świetnej formy Katarzyny Mroczkowskiej przesądziły o wygranej wrocławianek. Gwardia zostaje w LSK!!! Srebro juniorek Impel Gwardia Wrocław.

Kwiecień

Z uśmiechem na ustach przystąpiły siatkarki Gwardii do fazy play-off w sezonie 2005/2006. Skazana wcześniej na bardzo trudny sezon drużyna z Wrocławia nie „ustała” w pierwszej fazie późniejszym wicemistrzyniom Polski Nafcie Gaz Piła, ale w kolejnych odsłonach pucharowych rywalizacji pokonała do tej pory nie „zdobyty” Dalin Myślenice 2-0.

Maj

W meczach o wysokie 5. miejsce z BKS-em ciekawym pojedynkiem był ten w Bielsku-Białej (przegrana Gwardii tylko 2-3), we Wrocławiu dominował już wielki przegrany tego sezonu BKS Bielsko-Biała. Ostatecznie Gwardia Wrocław zajęła 6. lokatę w LSK w sezonie 2005/2006 co było olbrzymim sukcesem bardzo młodego i niedoświadczonego (oprócz Kupisz i Mroczkowskiej) zespołu. Złoto kadetek Impel Gwardia Wrocław w Biłgoraju.

Czerwiec

Urlopy, podsumowania, gorączka transferowa. Siatkarki Gwardii dostały „wolne” do 08.08. Działacze wzięli się do pracy, aby ustabilizować skład Gwardii. W jej wyniku Bogumiła Barańska i Agnieszka Jagiełło przedłużyły kontrakty, a nową zawodniczką została rozgrywającą kadry Polski juniorek Marta Haładyn – wychowanka Gwardii. Tym samym dołączyła do mających ważne umowy Katarzyny Mroczkowskiej, Joanny Koprowskiej, Pauliny Gomułki i Małgorzaty Lubery.

Lipiec

Kontrakt z Gwardią przedłużyła Anna Wiśniewska i wraz z młodziutką Haładyn będzie tworzyła w nadchodzącym sezonie parę rozgrywających (Małgorzata Kupisz zaplanowała przerwę w grze). W MP juniorek w piłce plażowej dobrze startowały Aleksandra Krzos i Małgorzata Ślęzak. Rafał Błaszczyk zamiast odpoczywać, w Szczyrku szkolił kadrę „B” reprezentacji Polski siatkarek.

Sierpień

Dzień 08.08.06 to data rozpoczęcia przygotowań siatkarek do nowego sezonu. Do podopiecznych Rafała Błaszczyka dołączyła – na chwilę – Daniela Rojkova, przyjmująca reprezentacji Słowacji. Trener Robert Kupisz (Rafał Błaszczyk kończył przygotowania kadry „B” w Bydgoszczy) zaplanował wiele zajęć w terenie, m/ in. „wycieczki” na Ślężę czy piłka plażowa Na Grobli.

Wrzesień

Obóz sportowy w Szklarskiej Porębie był bardzo udany, jeszcze co prawda bez Rojkovej – Daniela w tym czasie awansowała ze swoją reprezentacją do ME w Beneluxie. Po nim „z marszu” pierwsze oficjalne sparingi, z rosyjskim zespołem Siewierstal Czeriepowiec zakończone zwycięstwem gości. Następnym rywalem podopiecznych Rafała Błaszczyka był mistrz Białorusi Atlant Baranowicze, z którym przegraliśmy obydwa kontrolne spotkania. Mimo porażek w meczach towarzyskich widać było wzrost formy gwardzistek.

Październik

Znakomity w wykonaniu Gwardii turnieju Bogatynia Cup (2. miejsce) oraz niemniej udane zawody w Dreźnie ( również 2. miejsce) charakteryzowały październik w siatkówce kobiet w Gwardii. Pokonanie Tulicy Tułamasz Tuła, wicemistrza Polski Naftę Gaz Piła czy mistrza Niemiec Schweriner S.C. świadczyło o dobrej dyspozycji zawodniczek przed sezonem. Jeszcze sparing z „Atomówkami” z Bałakowa i pierwsze oficjalny mecz sezonu 2006/2007 podczas turnieju grupowego o PP w Kaliszu (zwycięstwo z Poznaniem 3-2 i przegrana z Winiarami 1-3).

Listopad

Gwardia 3. w Skokach na towarzyskim turnieju organizowanym przez AZS AWF Poznań. W drugim turnieju grupowym o finał PP rozgrywanym w Poznaniu porażki z AZS-em i Winiarami. 16.11.06 to bardzo ważny dzień w historii siatkówki kobiet we Wrocławiu, w ten listopadowy czwartek firma Telefonia Dialog S.A stała się tytularnym sponsorem wrocławskich zawodniczek, a zespół od tej pory przyjął oficjalną nazwę Dialog Gwardia Wrocław. Za sukcesem organizacyjnym sukces sportowy w postaci awansu Dialog Gwardii do finału Pucharu Polski m.in. po zwycięstwie nad AZS-em Poznań (3-1) w trzecim turnieju grupowym PP.

Grudzień

Na inaugurację Ligi Siatkówki Kobiet co prawda Dialog przegrał w Bielsku-Białej z możnym Aluprof (1-3), ale kolejne trzy spotkania ligowe to już pasmo sukcesów drużyny Rafała Błaszczyka. W pokonanym polu zostały zespoły Gedanii, Białegostoku oraz Mielca. Bardzo dobry start nie przyciemni nawet przegrany mecz w Poznaniu w piątej kolejce ligi, gdyż pięciosetowe emocje i zdobyty ważny punkt na wyjeździe ponownie powiększył zdobycz Dialogu w LSK. Tuż przed rokiem 2007 Dialog Gwardia Wrocław posiada 9 punktów i zajmując 5. miejsce w lidze notuje najlepszy start w dotychczasowych edycjach ekstraklasy kobiet (rok temu po 5. kolejkach 3 pkt i 9. msc).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved