Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Podsumowanie 14. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy

Podsumowanie 14. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy

Ekipy Spar Tenerife Marichal i Grupo 2002 Murcia odniosły pewne zwycięstwa po 3:0. W tych drużynach występują trzy reprezentantki Polski: Milena Rosner, Małgorzata Glinka i Agata Mróz. Dwie ostatnie nie grały w lidze, ponieważ były obecne na turnieju w Zurychu.

W meczu na szczycie pomiędzy C.V. Albacete a Universidad de Burgos górą były siatkarki przyjezdne, które wygrały to spotkanie 1:3. Dzięki temu akademiczki z Burgos zrównały się punktami w tabeli ze swoimi rywalkami z Albacete. Tylko drugi set tego spotkania był wyrównany (23:25).

C.V. AlbaceteUniversidad de Burgos 1:3

(20:25, 23:25, 25:17, 19:25)

Zawodniczki Universitat Valencia zostały rozgromione na własnym parkiecie przez siódmą drużynę w tabeli. Drużyna Aguere wygrała bardzo gładko 0:3 o czym świadczą poszczególne wygrane sety (do 12, 14 i 15). Jeśli siatkarki z Valencii nie poprawią swojej gry mogą mieć kłopoty z utrzymaniem się w lidze. Na tym spotkaniu zostali zaprezentowani dwaj nowi sponsorzy ligi.

Universitat ValenciaA.D. Aguere 0:3

(15:25, 12:25, 14:25)

Visual Benidrom wygrał gładko 3:0 z ekipą Mazotti Las Palmas. Gościom meczu nie pomogła w tym meczu nowa zawodniczka Yaseida Castańeda. Dwa pierwsze sety zostały gospodynie wygrały gładko. W trzeciej partii zaserwowały swoim kibicom nerwową końcówkę i wygrały dopiero na przewagi 27:25. Ekipa z wyspy musi cały czas być czujna ze względu na jej niebezpieczną pozycję w tabeli, która może spowodować degradację do drugiej ligi.

Visual Home BenidormCV Mazotti Las Palmas GC 3:0

(25:18, 25:19, 27:25)

W meczu wicelidera ligi SFV Grupo 2002 Murcia występująca w rezerwowym składzie pokonała 3:0 drużynę Ribeira Sacra zajmującą dopiero 12. miejsce w tabeli. Warto przypomnieć, że na co dzień w zespole gospodyń występują dwie Polki: Małgorzata Glinka i Agata Mróz, lecz w tym spotkaniu wystąpił całkowicie rezerwowy skład. Było to spowodowane wyjazdem na turniej w Zurichu. Ciekawostką meczu jest wygrana jednego seta przez Grupo do ośmiu!!! O dziwo trzeci set był rozstrzygnięty dopiero na przewagi.

Grupo 2002Ribeira Sacra 3:0

(25:8, 25:16, 26:24)

Pojedynek ósmej ekipy z ostatnią zapowiadał się emocjonująco. Niestety Voley Murcia nie wydobyła się z dołka i jest nadal czerwoną latarnią rozgrywek. Drużyna gości przebudziła się tylko w drugim secie pojedynku (wygrana 23:25). W innych było już niestety gorzej. W tabeli zaczynają się wyłaniać grupy, które będą walczyć ze sobą o poszczególne miejsca. Drużyna z Murcii należy do tej najsłabszej.

Patricia Menorca VoleiVoley Murcia 3:1

(25:20, 23:25, 25:18, 25:15)

Trzecia drużyna należąca do grupy „pościgowej” goniącej w tabeli Grupo i Marchal – Gran Canaria Hotel zmierzyła się z drugą czerwoną latarnią Promociones Percan. Mecz trwał niecałą godzinę, a sety kończyły się pogromem zawodniczek przyjezdnych. Gospodynie są jednym z faworytów w walce o mistrzostwo, ale muszą na razie nawiązać walkę z dwójką pretendentów do mistrzostwa.

CV Gran Canaria Hotel CanturPromociones Percán 3:0

(25:15, 25:13, 25:16)

Zespół Mileny RosnerSpar Tenerife Marichal, pokonał na własnym parkiecie Voley Sanse Mepaban drużynę, która zajmuje obecnie dziewiątą pozycję w tabeli ligi SFV. Mecz zakończył się łatwym zwycięstwem 3:0. Poszczególne sety miały jednostronny przebieg. Tym samym drużyna z Teneryfy jest nadal liderem I ligi i zmierza do mistrzostwa. Drugie miejsce zajmuje drużyna Glinki i Mróz – Grupo Murcia 2002.

Spar Tenerife MarichalVoley Sanse Mepaban 3:0

(25;19, 25:12, 25:19)