Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Czy kluby puszczą juniorów na eliminacje MŚ?

15. stycznia mija termin składania przez europejskie reprezentacje juniorów zgłoszeń do uczestnictwa w eliminacjach do mistrzostwach świata U21. Same mistrzostwa rozgrywane będą w terminie 7-16 lipca w Maroko.

Podopieczni Zdzisława Gogola już dziś zapowiadają walkę o najwyższe cele. – Nie będzie to odwet za mistrzostwa Europy, tylko za mistrzostwa świata kadetów, na których również zajęliśmy siódme miejsce. Nie wiadomo jeszcze kto pojedzie na turniej, ale na pewno każdy będzie walczyć by wypaść jak najlepiej, bo jest to najlepsza promocja dla zawodnika na arenie międzynarodowej – mówi przyjmujący kadry Jakub Jarosz.

By walczyć o najwyższe miejsca, trzeba najpierw pomyślnie przebrnąć przez eliminacje. Podobnie jak w przypadku juniorek, bezpośredni awans do mistrzostw uzyskują Rosjanie, którzy są obecnymi mistrzami kontynentu. W trakcie kwalifikacji zostaną wyłonione 3 drużyny, które również pojadą grać z najlepszymi. W zależności od liczby zgłoszeń zostaną rozegrane jedna lub dwie rundy eliminacyjne.Nie wiem jak to będzie wyglądać, ponieważ liga w tym roku trwa do czerwca. Nie wiadomo, czy kluby pozwolą nam na ten wyjazd. Gra w reprezentacji jest miłą i ważną sprawą, ale teraz jestem w klubie i myślę na razie tylko o grze w Mostostalu. Jeżeli klub nie pozwoli mi na wyjazd na eliminacje, to nie będę miał wyjścia i zostanę. Jest jeszcze bardzo dużo czasu i póki co, nie myślę o tym – dodaje Jarosz.

Jeżeli przed tymi mistrzostwami świata kluby nie zwolnią występujących w nich reprezentantów, nie będzie komu walczyć w kwalifikacjach, a chłopcy naprawdę chcą udowodnić swoją siłę. – My zawsze byliśmy dobrym zespołem. Na mistrzostwach Europy prawdopodobnie nie do końca byliśmy przygotowani pod względem mentalnym i fizycznym – kończy reprezentant Polski.

Jest jednak jeszcze jeden problem, znacznie poważniejszy od tego, czy kluby zgodzą się na wyjazd zawodników na eliminacje do MŚ – nie są znani jeszcze organizatorzy turniejów kwalifikacyjnych. Istnieje niebezpieczeństwo, że jeżeli władze federacji europejskiej nie znajdą chętnych do zorganizowania turniejów eliminacyjnych, to na mistrzostwa świata pojadą cztery najlepsze zespoły mistrzostw Europy 2006. Taki scenariusz oznaczałby, że Polacy nie mając szansy uzyskania kwalifikacji do gry w Maroko, nie zagrają w mistrzostwach świata.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved