Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Pozornie łatwe zwycięstwo Wkręt-Metu nad Delectą

PLS: Pozornie łatwe zwycięstwo Wkręt-Metu nad Delectą

Częstochowscy akademicy w trzech setach wygrali na własnym parkiecie z Delectą Bydgoszcz. Mecz nie był jednak jednostronnym widowiskiem, a w drugim secie do zwyciestwa AZS potrzebował aż 31 małych punktów.

W meczu trzeciej kolejki PLS Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa pokonał Chemika Delectę Bydgoszcz 3:0.

W pierwszym secie gra punkt za punkt toczyła się do stanu po 8. Z czasem przewagę zaczęli uzyskiwać gospodarze, którzy grali pewniej w przyjęciu. Dobrze też funkcjonował ich blok. Beniaminek poderwał się do walki po drugiej przerwie technicznej niwelując straty do jednego punktu (18:17). Jednak w końcówce Piotr Nowakowski został zmieniony przez Adriana Patuchę, a ten swoim mocnym serwisem wymusił na przeciwniku błędy i set zakończył się zwycięstwem AZS-u 25:20.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia gości 0:2 i 2:5. Częstochowianie nie pozwolili rywalowi na powiększanie przewagi. Chwilę później to oni zaczęli dominować na boisku i powiększać swoją przewagę. Na pierwszą przerwę techniczną siatkarze spod Jasnej Góry schodzili z dwupunktowym prowadzeniem. Przy stanie 23:22 Adrian Patucha zdobył punk bezpośrednio z zagrywki. W następnej akcji ten zawodnik piłkę setową posłał w aut. Chwilę później goście zablokowali Rileya Salmona, a na tablicy wyników zrobiło się po 24. Od tego momentu rozpoczęła się gra punkt za punkt i dopiero dwa ataki Salmona zapewniły zwycięstwo gospodarzom (31:29).

Siatkarze z Bydgoszcz po przegranej drugiej partii, na ostatnią wyszli wyraźnie podłamani psychicznie. AZS od początku wypracował przewagę, którą utrzymał do końca partii. W końcówce wynosiła nawet sześć punktów (19:13). Ostatecznie podopieczni trenera Brokkinga zwyciężyli 25:22, a cały mecz 3:0.

Mecz czwartej drużyny ubiegłego sezonu z beniaminkiem nie był porywającym widowiskiem. Momentami z boiska wiało nudą. Jednak dla AZS liczą się punkty. Delecta musi jak najszybciej zapomnieć o porażce i koncentrować się na następnych meczach. Pomimo porażki drużyna z Bydgoszczy pokazała, że jest to ekipa z charakterem i ambicją, która nie powinna być skazana na pożarcie.

AZS Częstochowa – Delecta Bydgoszcz 3:0

(25:20, 31:29, 25:22)

Wkręt-Met: Gierczyński, Nowakowski, Wika, Billings, Stelmach, Eatherton, Gacek(libero) oraz Patucha, Salmon, Woicki, Żuk, Gawryszewski.

Delecta: Kocik, Grant, Nowik, Borczyński, Vartovnik, Kasprzak, Knasiecki(libero) oraz Matusiak, Kaźmierczak, Hoffman, Olichwer