Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Mostostal-Azoty wygrał w Warszawie za trzy punkty

PLS: Mostostal-Azoty wygrał w Warszawie za trzy punkty

W spotkaniu sąsiadów z ligowej tabeli lepszy okazał się Mostostal-Azoty, wygrywając 3:1. Gospodarze meczu, AZS Politechnika Warszawska, nie wykorzystali atutu własnego parkietu.

Mecz zaczął się od wysokiego prowadzenia gości. Dzięki czterem asom serwisowym Marcina Nowaka, szybko wyszli oni na prowadzenie 6:0 i nawet przerwa na żądanie trenera gospodarzy, Krzysztofa Felczaka, niewiele pomogło. Zdobyta na samym początku przewaga została przez kędzierzynian utrzymana do końca. Jednak siatkarze warszawskiej drużyny między innymi po ataku Marcela Gromadowskiego w aut zaczęli gonić rywali. Szybko zdobyli trzy kolejne punkty. Przy stanie 4:6 mogło się wydawać, że warszawiacy doprowadzą do remisu, ale udany atak Mykoli Karzova, as serwisowy Petra Zapletala i błędy własne „Inżynierów” spowodowały, że goście znów odskoczyli na 6 punktów. Ponowna przerwa dla trenera Politechniki, ani też poczynione przez niego zmiany w składzie, nie wiele pomogły w fatalnej grze gospodarzy. Na tablicy szybko pojawił się wynik 24:16 dla kędzierzynian. Udało się jeszcze zdobyć Wojciechowi Jurkiewiczowi 17 punkt dla swojej drużyny po udanym ataku, ale w następnej akcji seta skończył atakiem Marcel Gromadowski przy stanie 25:17.

Drugi set był na początku wyrównany. Do stanu 10:8 dla Politechniki żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Jednak akademicy zaczęli stopniowo powiększać swoją przewagę. Po udanym bloku na Eugenie Bakumovskim wzrosła ona do trzech punktów i Andrzej Kubacki zdecydował się wziąć czas. Jednak jego podopieczni nie zdołali odrobić strat, a Politechnika prowadziła najpierw sześcioma, potem ośmioma, a w końcówce seta nawet dziewięcioma punktami. Udany blok Radosława Rybaka oraz Wojciecha Jurkiewicza na Bartoszu Kurku, (który wszedł w tym secie za gorzej się spisującego Marcela Gromadowskiego) zakończył tę partię wynikiem 25:15 dla drużyny gospodarzy.

Przebieg trzeciego seta stanowił lustrzane odbicie drugiego. Przy stanie 2:2 punkt z ataku zdobył Jakub Jarosz, który zastąpił w drugiej partii Eugena Bakumovskiego i został na boisku do końca spotkania. Potem Mykola Karzov zablokował Wojciecha Jurkiewicza, ale Kędzierzynianie stracili w następnej akcji punkt po własnym błędzie. Jednak powoli to oni budowali przewagę. Gdy po udanej kiwce Petra Zapletala odskoczyli na pięć punktów (5:10) Krzysztof Felczak poprosił o czas. „Inżynierowie” zdołali zniwelować stratę do czterech oczek (8:11), ale potem znów tracili kolejne punkty. Zmiana na pozycji rozgrywającego przy stanie 9:16 też na niewiele się zdała. Tą część meczu asem serwisowym skończył Jakub Jarosz. Set zakończył się wynikiem 25:19 dla Mostostalu.

Czwarty i najbardziej wyrównany set rozpoczął się wymianą ciosów punkt za punkt. Jednak trzy udane z rzędu ataki Radosława Rybaka pozwoliły gospodarzom wyjść na prowadzenie 6:3. Jednak rywale nie dali za wygraną i doprowadzili do remisu na 9:9. Od tego momentu to goście musieli ich „gonić”. Od wyniku 13:13 kędzierzynianie uzyskali przewagę. W końcówce seta urosła ona do czterech punktów. Mecz zakończył udanym atakiem ze środka Marcin Nowak przy stanie 25:21 dla swojej drużyny.

AZS Politechnika Warszawska – Mostostal-Azoty 1:3

(17:25, 25:15, 19:25, 21:25)

Składy drużyn:

Politechnika Warszawa: Kowalczyk, Chudik, Jurkiewicz, Rybak, Siebeck, Kulikowsky, Wojtaszek (libero) oraz Drzyzga, Maciejewicz, Szulc, Malicki, Łomacz

Mostostal: Bakumovski, Karzov, Zapletal, Małecki, Gromadowski, Nowak, Mierzejewski (libero) oraz Kozłowski, Domonik, Jarosz, Kurek