Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Jastrzębski Węgiel rozgromił beniaminka z Radomia

PLS: Jastrzębski Węgiel rozgromił beniaminka z Radomia

Wicemistrz Polski - Jastrzębski Węgiel w 3. kolejce rozgrywek PLS łatwo w trzech setach pokonał beniaminka z Radomia. W żadnej z partii nie doszło do wyrównanej końcówki.

Pierwszy punkt sezonu 2006/2007 w jastrzębskiej hali zdobył skutecznym atakiem Grzegorz Szymański. Jastrzębianie szybko wyszli na dwupunktowe prowadzenie 3:1 po błędzie w ataku Owczarskiego. Chwilę później Kadziewicz skutecznym blokiem zatrzymał na siatce tego właśnie zawodnika i jastrzębianie schodzili na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:5. Tuż po niej asem serwisowym popisał się Arkadiusz Terlecki i przewaga gospodarzy stopniała do jednego punktu. Gdy w polu zagrywki pojawił się Nikolaj Iwanow, Jastrzębie znów odskoczyło na trzy oczka. Tuż przed drugą przerwą techniczną radomianie po raz kolejny zbliżyli się do rywali na jeden punkt 15:14 po udanej grze w kontrze, jednak po kolejnej taktycznej zagrywce Iwanowa cenny punkt z piłki przechodzącej zdobył Szymański. Przy stanie 19:16 o czas zmuszony był prosić trener Luks. Tak wypracowana przewaga wystarczyła aby zakończyć seta sukcesem, co asem serwisowym uczynił Dawid Murek 25:20.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od efektownego ataku z prawego skrzydła Marcina Kocika, na który już w kolejnej akcji odpowiedział Paweł Siezieniewski. Przy stanie 2:2 w polu zagrywki pojawił się Łukasz Kadziewicz, który dobrymi serwisami spowodował błędy w szeregach obronnych gości, które skutecznie wykorzystywali Grzegorz Szymański i Dawid Murek. I tak na pierwszą przerwę techniczną gospodarze schodzili z czteropunktowym prowadzeniem. Wprawdzie podopieczni trenera Dariusza Luksa starali się zmienić obraz gry, i tak pojedynczym blokiem na Pawle Siezieniewskim popisał się Jarosław Maciończyk, a asem serwisowym Arkadiusz Terlecki, to jednak na nic to się zdało. Przy stanie 14:11 dla gospodarzy trener Dariusz Luks zdecydował się na zmianę rozgrywających i tak za Jarosława Maciończyka pojawił się Czech Thomas Malcik. Jednak przewaga Jastrzębskiego Węgla była na tyle wysoka, iż umożliwiła spokojne prowadzenie gry, a na prawym skrzydle brylował Grzegorz Szymański. Przy stanie 18:23 błąd podwójnego odbicia po stronie Jadaru dał gospodarzom piłkę setową. Wprawdzie jeszcze atakiem ze środka zdołał odpowiedzieć Arkadiusz Terlecki, a w kolejnej akcji pomylił się Dawid Murek, to jednak seta zakończył atakiem ze środka wicemistrz świata Daniel Pliński.

Ostatnia partia rozpoczęła się od wyrównanej gry po obydwu stronach siatki. Gdy po zagrywce Sooniasa, Iwanow zamarkował kiwkę zdobywając punkt dla swojego zespołu na tablicy pojawił się wynik 6:4. Jastrzębianie schodzili na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:7. Kilka następnych akcji było popisem środkowych gospodarzy, których skuteczne bloki wyprowadziły zespół na prowadzenie 12:8. Gdy zablokowany został Pęcherz wicemistrzowie Polski prowadzili już 15:9 i z każdą kolejną minuta powiększali prowadzenie. Przy stanie 19:12 o czas poprosił trener Luks jednak przewaga była zbyt duża aby móc jeszcze odmienić losy tego seta oraz meczu. Jastrzębianie pewnie zmierzali po zwycięstwo za trzy punkty. Kontra w wykonaniu Szymańskiego dała gospodarzom piłkę meczową 24:14, a atak w aut Malcika zakończył spotkanie wynikiem 3:0.

Jastrzębski Węgiel – Jadar Radom 3:0

(25:20, 25:20, 25:15)

Jastrzębski Węgiel: Pliński, Murek, Szymański, Ivanov, Siezieniewski, Kadziewicz, Rusek (libero) oraz Yudin, Kamiński.

KS Jadar Radom: Maciończyk, Kocik, Kokociński, Pęcherz, Owwczarski, Terlecki, Obdrzałek (libero) oraz Malcik, Soonias, Pawliński.