Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Ogólnopolski Sylwestrowy Turniej w Malborku

Ogólnopolski Sylwestrowy Turniej w Malborku

Przez trzy ostatnie dni dziewczęta rywalizowały w Sylwestrowym Trunieju o Puchar Prezydenta Miasta Malborka. Z dobrej strony pokazał się klub UKS Oczko Białystok, który mimo osłabień zajął drugie miejsce w kategorii młodziczek.

Turniej rozegrano od czwartku do soboty w dwóch kategoriach wiekowych: młodziczek i kadetek. Mecze grano systemem „każdy z każdym”, trzy sety bez względu na wynik.

W kategorii młodziczek wzięło udział dziewięć zespołów z Gdańska, Białegostoku, Elbląga, Malborka, Szczecina, Kwidzyna i Starogardu Gdańskiego. Szczególnie ciekawie wyglądała rywalizacja o pierwsze miejsce, gdyż tydzień temu w Lidze Siatkówki kobiet spotkały się ekipy z Gdańska i Białegostoku, tym razem młodsze koleżanki ligowych zawodniczek z tych miast rywalizowały o zwycięstwo w turnieju. Ostatecznie, podobnie jak w konfrontacji seniorek lepsze okazały się siatkarki Energi Gedanii Gdańsk, które uplasowały się przed zawodniczkami UKS Oczko Białystok. Na trzecim miejscu turnieju znalazły się gospodynie turnieju – Orzeł Malbork.Mecze były bardzo wyrównane – mówi trener białostoczanek Sebastian GrzegorekWynik cieszy mnie tym bardziej, że z powodu urazów w turnieju nie mogły wziąć udziału Paula Bernacka i Dominika Budrecka, a Alicja Król dopiero wróciła po kontuzji. Najbardziej pozytywny jest jednak fakt, że dziewczyny miały okazję do dużej ilości gier przez trzy dni dzięki takiemu systemowi rozgrywek.

UKS Oczko Białystok zagrało w składzie:

Julita Olszyńska, Małgorzata Właszczuk, Marta Okruszko, Alicja Król, Magda Chańko, Izabela Sołowiej, Joanna Cylwik


W kategorii kadetek udział wzięło siedem drużyn z Iławy, Olsztyna, Malborka, Gdańska, Wałcza, Lublina i Szczecina.

Po trzech dniach rywalizacji z pucharu cieszyły się zawodniczki Zrywu Volley Iława. Podopieczne Mieczysława Pietroczuka pozostawiły w polu zespoły Sobieski Lublin i Warmiss Olsztyn.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved