Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Gacek nie miał konkurencji

W rankingu częstochowskiej "Gazety Wyborczej", najlepszym sportowcem regionu w 2006 roku uznano siatkarskiego wicemistrza świata, Piotra Gacka - libero Wkręt-Metu AZS Częstochowa.

Sukces naszych siatkarzy odbił się szerokim echem, a wkład w niego Piotra Gacka był oczywisty. W ten sposób Częstochowa dochowała się sportowej gwiazdy rozpoznawanej w całej Polsce.

Wyróżniony został także Krzysztof Gierczyński (piąta lokata). Kapitan AZS-u to bardzo solidna firma. Trudno sobie wyobrazić bez niego częstochowski zespół. To w dużej mierze dzięki niemu AZS zachował miejsce w ligowej czołówce. Jaka jest jego wartość, pokazują także statystyki. Znalazł się na drugim miejscu wśród najlepiej atakujących Polskiej Ligi Siatkówki, przedzielając gwiazdy reprezentacji Polski – Mariusza Wlazłego i Grzegorza Szymańskiego.W kategorii trenerów wyróżniono pracę Piotra Stachury. Jest on reprezentantem młodego pokolenia trenerów (ma zaledwie 29 lat). Pracując w Delic-Polu Norwidzie zdobył już z drużyną kadetów złoty medal mistrzostw Polski.

W kategorii działacze na wyróżnienie z pewnością zasłużył właściciel Wkręt-Metu Wojciech Klimas. To nie tyle działacz, ile największy sponsor i udziałowiec częstochowskiego AZS-u. Po przekształceniu klubu w spółkę akcyjną to on stał się postacią numer jeden w tym klubie. On decyduje o transferach i polityce klubu. Między innymi dzięki jego pieniądzom drużyna utrzymała pozycję w krajowej czołówce. Klimasowi trzeba to oddać i docenić zaangażowanie w sport, podpowiadając jednocześnie, aby od czasu do czasu brał pod uwagę głosy siatkarskiego środowiska.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved