Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Będzina – dzień drugi

Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Będzina – dzień drugi

W drugim dniu sylwestrowego turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Będzina pierwsze miejsce zapewnił sobie Płomień Sosnowiec wygrywając 3:0 z MKS MOS Będzin. Wcześniej BBTS Bielsko-Biała zmierzył się MCKiS Energetykiem Jaworzno przegrywając 2:3.

Po dwóch porażkach w pierwszym dniu po 3:0 BBTS chciał udowodnić coś kibicom i z dużą determinacją zaczęli spotkanie. Początek był wyrównany, ale potem bielszczanie odskoczyli na 5 punktów, gdyż mniej popełniali błędów. W samej końcówce Jaworzno przycisnęło i nawiązało kontakt z rywalami do stanu 21:20 dla BBTS. Jednak gra punkt za punkt pozwoliło zwyciężyć 25:23 zespołowi z Bielska-Białej. Drugą partię przeważali jaworzanie 18:12, dzięki mocnym serwom oraz skutecznym atakom. Gdy na zagrywkę wszedł Bartłomiej Piekarczyk losy spotkania się odwróciły, a BBTS wyrównał 20:20. Energetyk dodatkowo zaczął popełniać błędy w ataku i przegrał set 25:22. W trzecim secie Maciej Rzędzicki długo nie schodził z zagrywki do stanu 8:1, a BBTS nie mógł dobrze przyjąć piłki i źle rozgrywał ją. W dalszej części seta MCKiS powiększył jeszcze przewagę i wygrał 25:14. W kolejnej partii Jaworzno znowu uzyskało na początku przewagę 2-3 punktów, którą dowieźli do końca seta zwyciężając 25:21. Najciekawszy piąty set meczu był bardzo zacięty, bo to raz prowadzili jedni a raz drudzy. Na przerwę lepsi byli bielszczanie, bo wygrywali 8:7. Po zmianie stron Energetyk zdobył 3 pkt. z rzędu i prowadził 10:8. Potem to samo uczynił BBTS doprowadzając do stanu 11:11. A Piekarczyk zaserwował asa, który mógł dać zwycięstwo, ale jego koledzy popełnili kilka błędów i przegrali 15:13.

BBTS Siatkarz Bielsko-Biała – MCKiS Energetyk Jaworzno 2:3

(25:23, 25:22, 14:25, 21:25, 13:15)

Składy:

BBTS: Michał Gaca, S. Nakoshin, B. Piekarczyk, Mariusz Gaca, M. Mizerak, M. Fijałek, M. Kocoń (l) oraz A. Hunek

MCKiS: J. Tepling, K. Antosik, K. Szopa, M. Rzędzicki, M. Nowak, M. Skrzypiński, M. Jaszeswki (l) oraz A. Michalski, K. Bielicki, K. Nieboj, P. Deszcz

Ostatni mecz turnieju organizatorzy miał miano derbów Zagłębia Dąbrowskiego, bo przed sobą stanęły dwie najlepsze drużyny tego regionu. Wiecelider I ligi Płomień Sosnowiec oraz lider 4 grupy II ligi MKS MOS Będzin. Początek pierwszego seta był dla sosnowiczan, bo po dobrych atakach Kuby Łomacza oraz Tomka Tomczyka prowadzili 6:2. Zespoły bardzo dobrze się asekurowały, dlatego niektóre wymiany trwały bardzo długo. Będzin zdołał odrobić straty dzięki grze w bloku Jonasza Bieguna oraz Bartosza Dzierżanowskiego, zatrzymując rywali. Jednak niezawodny w tym spotkaniu Dominik Kwapisiewicz oraz Tomczyk w ataku i na zagrywce powiększyli przewagę do 4 pkt. Wygrywając set 25:21. W drugiej partii minimalną przewagę mieli siatkarze Płomienia. W połowie seta serią błędów bo obu stronach popisywali się zawodnicy i mecz się zrobił brzydki. Przy stanie 19:16 dla Kazików Dariusz Szulik na zmianę z Grzegorzem Kosokiem zatrzymywali blokiem rywali i nieraz też potężnie zbijali piłki ze środka. Nie do zatrzymania był też Łomacz, który wielokrotnie atakował z drugiej linii kończąc seta 25:19. Trzecia partia, w której już wiadomo kto wygrał, Płomień trochę odpuścił. Będzin chciał to wykorzystać, ale sam zaczął popełniać błędy w ataku i przegrywał w końcówce 24:20. Przewagę tę Sosnowiec zawdzięczał Kwapisiewiczowi oraz Kudłacikowi, którzy mocnymi serwami nękali będzinian. Nadzieję na zwycięstwo seta przywrócił jeszcze Dariusz Syguła, który zdobył asa i bez zwalniania ręki serwował, co pozwoliło zdobyć 3 pkt. Jednak atak Marcina Grygiela zakończył mecz i Płomień wygrał 25:23.

Płomień SSA Sosnowiec – MKS MOS Interpromex Będzin 3:0

(25:21, 25:19, 25:23)

Składy:

Płomień: R. Kiwior, G. Kosok, T. Tomczyk, M. Kudłacik, D. Kwapisiewicz, J. Łomacz, A. Stańczak (l) oraz D. Szulik, Ł. Jurkojć, M. Grygiel.

MKS MOS: M. Mędrzyk, D. Miller, D. Syguła, B. Dzierżanowski, J. Biegun, A. Łapuszyński, M. Potera (l) oraz B. Krzyształowicz, A. Kabziński

Michał Gaca przyjmujący w BBTS Bielsko-Biała

Mateusz Mędrzyk przyjmujący w MKS MOS Interpromex Będzin dostał nagrodę za najmłodszego zawodnika turnieju.