Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Trener polskich siatkarek nie musi być obcokrajowcem

Trener polskich siatkarek nie musi być obcokrajowcem

Konkurs na trenera reprezentacji siatkarek ruszył wraz z świętami. Prowadzi go komisja, której przewodniczącym jest członek zarządu PZPS, Marek Bykowski. Poza nim komisję tworzą jeszcze: dyrektor ligi Jacek Kasprzyk oraz trenerzy Edward Skorek, Andrzej Warych i Waldemar Sagan.

Jednym z warunków zgłoszenia jest napisanie tzw. rozprawki. To po prostu pisemne nakreślenie wizji przygotowań i rozwoju kadry w oparciu o cel, jakim są igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2008 r. Nie da się go sporządzić tak szybko – opowiada Bykowski.

Mistrzostwa Europy traktujemy jako etap przygotowań do igrzysk w Pekinie. Nie stawiamy w konkursie żadnych warunków związanych z tą imprezą. W związku z tym nie będziemy też oczekiwać żadnego konkretnego miejsca, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że obrońcy tytułu nie wypada grać tam źle – uważa przewodniczący komisji. – Nasza reprezentacja na Mistrzostwach Europy ma pokazać, że się rozwija i że jest na dobrej drodze do Pekinu. Ma być tam widoczny po prostu postęp, to wszystko – dodaje.Nie będziemy jednak podawać do publicznej wiadomości nazwiska każdego, kto się zgłosi. Nie chcemy bowiem żadnej giełdy ani wykorzystywania konkursu na trenera reprezentacji Polski w przetargach o posadę czy podwyżkę we własnym klubie. Poza tym gdyby zgłosił się trener o głośnym nazwisku, jego podanie wyhamowałoby i odstraszyło innych. A tego nie chcemy. Listę kandydatów ogłosimy zatem po 25 stycznia.

Nie jest powiedziane, że o stanowisko trenera polskiej reprezentacji siatkarek mogą ubiegać się tylko trenerzy z zagranicy.

Żaden zapis w regulaminie konkursu ani żadne zalecenie nie nakładają takiego ograniczenia. Ograniczeniem jest doświadczenie, w tym międzynarodowe, ale nie narodowość – mówi Bykowski.

Komisja nie zamyka drogi także przed Andrzejem Niemczykiem.

Powiem tak: świat stoi otworem przed ludźmi. Trener Niemczyk ma pełne prawo się zgłosić. Powinien sam sobie odpowiedzieć, czy analizując plusy, ale także i minusy swojej kilkuletniej obecności jako trenera reprezentacji, powinien jeszcze raz ubiegać się o to stanowisko – uważa Bykowski. – Prezydium PZPS zatwierdzając regulamin, nie wprowadziło żadnych blokad dla trenera Niemczyka, ale to nie my dokonamy wyboru – kończy.


Co muszą złożyć kandydaci:

– dokumentację doświadczenia w prowadzeniu co najmniej przez 5 lat reprezentacji narodowych zespołów seniorskich lub zespołów klubowych w najwyższych klasach rozgrywek oraz potwierdzonych sukcesów prowadzonych drużyn w rozgrywkach międzynarodowych lub krajowych, – opis programu szkoleniowego Pekin 2008,

– list motywacyjny wraz z CV. Zgłoszenia należy nadsyłać do 25 stycznia 2007 r. na adres: PZPS, 02-548 Warszawa, ul. Grażyny 13.

Materiał na podstawie rozmowy Radosława Nawrota – Gazeta Wyborcza.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved