Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Waldemar Wspaniały: Stawiam na zwycięstwo PZU AZS Olsztyn

Waldemar Wspaniały: Stawiam na zwycięstwo PZU AZS Olsztyn

Takie mecze jak jutrzejszy PZU AZS Olsztyn - Skra Bełchatów wywołują ogromne emocje. Z obu stron wystąpi po kilku znakomitych zawodników z medalistami i uczestnikami MŚ 2006.

Która z drużyn ma więcej argumentów? – Na rozegraniu zdecydowaną przewagę ma Paweł Zagumny – powiedział były trener reprezentacji Polski Waldemar Wspaniały. – Maciej Dobrowolski musiałby przejść samego siebie, żeby dorównać najlepszemu rozgrywającemu mistrzostw świata. Paweł na pewno ma lepsze rozegranie i blok.

Interesujący pojedynek stoczą Mariusz Wlazły i Paweł Papke. Ten drugi powiedział w jednym z wywiadów, że już nie będzie mógł tak wysoko skakać jak obecny atakujący reprezentacji. Przegra z biologią.Paweł ma rację z tym skakaniem, ale wcale nie znaczy, że będzie gorszy w tym meczu – mówi Waldemar Wspaniały. – Powiem więcej, ma duże szanse wygrać pojedynek. W ważnych momentach potrafi zmobilizować. Nigdy zresztą w takich sytuacjach mnie nie zawiódł. Mam do tego zawodnika ogromny sentyment.

Na środku naprzeciwko siebie staną z jednej strony dwaj kadrowicze Raula Lozano Wojciech Grzyb i Marcin Możdżonek, a z drugiej Fin Janne Haikkinen oraz… – No właśnie nie wiemy czy Jewgienij Iwanow wyjdzie z powodu kontuzji, jeżeli tak to przewagę na środku będzie miał mistrz Polski – uważa Waldemar Wspaniały. – Gdy stanie się inaczej, to więcej do powiedzenia będą mieli gracze olsztyńscy.

Na przyjęciu w zespole BOT Skry zagrają dwaj bardzo doświadczeni zawodnicy – Krzysztof Stelmach i Piotr Gruszka. Piotrek będzie miał dodatkowe powody, żeby chcieć pokazać się jak najlepiej w Olsztynie, poprzedni sezon mu tam nie wyszedł – mówi były trener reprezentacji. – U gospodarzy zagrają Sinan Tanik z Michałem Ruciakiem lub Michałem Bąkiewiczem. Piotr Gruszka na pewno ma nad nimi przewagę w kontrataku, w przyjęciu pewniejsi są gospodarze. Tanik pokazał, że potrafi mocno serwować.

Na libero większą pewnością i spokojem, według Waldemara Wspaniałego, imponuje Rick Lambourne niż Krzysztof Ignaczak. – Stawiam na zwycięstwo PZU AZS – typuje wiceprezes PZPS d/s szkoleniowych.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved