Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt Strefy Siatkówki 2006

Plebiscyt Strefy Siatkówki 2006

Przegląd Sportowy wybiera najlepszego sportowca, tygodnik Wprost wybiera człowieka roku, zaś Strefa Siatkówki postanowiła, aby jej czytelnicy wybrali najlepszych ich zdaniem zawodników, trenerów i działaczy w mijającym, 2006 roku. Każdy z Was może oddać swój głos - nie zwlekajcie. Niniejszym ogłaszamy Plebiscyt Strefy Siatkówki!

Postanowiliśmy wybrać najlepszego polskiego siatkarza i siatkarkę 2006 roku, a także polskiego trenera roku, działacza, objawienie roku oraz największe rozczarowanie. Do każdej z tych kategorii zaproponowaliśmy siedem nominacji.

Oczywiście są to tylko nasze propozycje i jeśli uważacie, że warto oddać głos na kogoś innego, nie chcemy Was ograniczać.Jak oddać swój głos?

Każdy z czytelników „Strefy Siatkówki” może oddać jeden głos wysyłając e-mail do 4 stycznia 2007 r. na adres plebiscyt@siatka.org. W każdej kategorii można wskazać maksymalnie trzy nazwiska (lub wydarzenia) w odpowiedniej kolejności. Za pierwsze miejsce przyznajemy 5 pkt., za drugie 3 pkt. i za trzecie 1 pkt. Osoba lub wydarzenie, która uzyska najwięcej punktów, zostanie zwycięzcą pierwszej edycji naszego Plebiscytu. Wyniki ogłosimy po 4 stycznia bieżącego roku.

NOMINACJE STREFY SIATKÓWKI


Nominowani w kategorii:

NAJLEPSZY POLSKI SIATKARZ 2006 ROKU

1. Piotr Gacek – libero reprezentacji Polski oraz częstochowskiego Wkręt-met AZS. Zbierał bardzo dobre opinie za występy ligowe. W ostatniej chwili wskoczył do składu reprezentacji jadącej na MŚ do Japonii. Nie tylko nie zawiódł, ale był jednym z jej najlepszych zawodników. W meczu finałowym zszedł w pierwszym secie z powodu kontuzji, ale kibice docenili jego ambicję.

2. Łukasz Kadziewicz – jego doskonałe występy nie zakończyły się na szczęście wraz z rozdaniem medali mistrzostw Polski. Utrzymywał stabilną formę przez cały sezon reprezentacyjny, który zakończył na drugim miejscu podium mistrzostwach świata w Japonii.

3. Grzegorz Szymański – atakujący reprezentacji Polski i Jastrzębskiego Węgla. Zawsze czegoś mu brakowało do tego, by pokazać pełnię swych umiejętności. Udało się w tym roku, gdzie doskonałe występy w klubie uzupełnił dobrą grą w kadrze Raula Lozano.

4. Sebastian Świderski – od kilku lat jest prawdziwą podporą zespołu RPA Perugia oraz kadry Polski. Doskonale spisywał się również w tym roku podczas sezonu reprezentacyjnego. Jeden z nielicznych polskich zawodników grający na równym, światowym poziomie. Nie lubi gdy mówi się o nim jako o liderze zespołu, choć bez wątpienia taką właśnie pełni rolę.

5. Michał Winiarski – o jego transferze z BOT Skry Bełchatów do włoskiego Itas Trentino było głośno latem. W Skrze grał pierwsze skrzypce, nie inaczej jest we Włoszech, gdzie regularnie wychodzi w pierwszej szóstce. Jeden z podstawowych zawodników reprezentacji Polski i bez wątpienia jej najlepszy przyjmujący.

6. Mariusz Wlazły – niejeden trener na świecie chciałby go mieć w swojej drużynie. Atakujący Skry Bełchatów i reprezentacji Polski mimo wielu pokus pozostał w zespole mistrza Polski. Doskonale zagrał na mistrzostwach świata, był nawet nominowany do nagrody dla najlepszego zawodnika tych mistrzostw.

7. Paweł Zagumny – rozgrywający PZU AZS Olsztyn ma za sobą najlepszy rok w swojej karierze. Odzyskał po kontuzji pozycję pierwszego rozgrywającego reprezentacji i zagrał doskonale w Japonii, gdzie został wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju.


Nominowani w kategorii:

NAJLEPSZA POLSKA SIATKARKA 2006 ROKU

1. Anna Barańska – zawodniczka kaliskich Winiar jest najważniejszym ogniwem swojego klubu. Potrafi przyjąć na siebie ciężar gry i przechylić szalę zwycięstwa. W tym sezonie odmówiła gry w reprezentacji Polski tłumacząc się zmęczeniem i kontuzją, za co została ukarana przez PZPS.

2. Izabela Bełcik – o rozgrywającej reprezentacji Polski najgłośniej było latem, gdy z Nafty Piła przechodziła do zespołu mistrza kraju, Muszynianki. Wciąż nabiera międzynarodowego doświadczenia, które już procentowało na mistrzostwach świata, gdzie przytrafiła jej się przykra kontuzja.

3. Paulina Maj – młoda zawodniczka Aluprofu Bielsko-Biała oczarowała obserwatorów na mistrzostwach świata w Japonii. Niska, niepozorna, spokojna dziewczyna potrafiła uporządkować szeregi obronne reprezentacji Polski.

4. Joanna Mirek – zdobyła z zespołem z Muszyny mistrzostwo kraju, po czym przeniosła się do ligi rosyjskiej. Gra w Tulicy Tuła z pewnością nie jest spełnieniem jej marzeń sportowych, ale z pewnością jest o wiele korzystniejsza finansowo. Uczestniczka ostatnich mistrzostw świata, a których Polki wypadły bardzo blado.

5. Anna Podolec – zawodniczka Aluprofu Bielsko-Biała chwalona za grę na mistrzostwach świata. Jako jedna z nielicznych potrafiła pociągnąć grę reprezentacji Polski, pomimo niezbyt udanych zagrań jej koleżanek.

6. Katarzyna Skowrońska-Dolata – po niezbyt udanej przygodzie z zespołem z Vicenzy reprezentantka Polski trafiła do jednego z najbardziej utytułowanych zespołów włoskich – Asystelu Novara. Szkoda, ze tegorocznych występów w reprezentacji nie może zaliczyć do udanych.

7. Milena Rosner – po niezwykle udanym sezonie ligowym, w którym zdobyła mistrzostwo kraju, przeniosła się do utytułowanego Tenerife Marichal. Występu na mistrzostwach świata z pewnością nie zaliczy do udanych, chociaż zdaniem wielu była jedną z lepiej grających zawodniczek reprezentacji Polski.


Nominowani w kategorii:

NAJLEPSZY POLSKI TRENER 2006 ROKU

1. Rafał Błaszczyk – przedstawiciel młodego pokolenia polskiej myśli trenerskiej. Z pozbawionej gwiazd Gwardii Wrocław potrafił stworzyć zespół na miarę Ligi Siatkówki Kobiet. W tym sezonie sytuacja kadrowa nie zmieniła się wiele, a zespół Błaszczyka jest groźny dla wszystkich.

2. Karol Janaszewski – selekcjoner reprezentacji Polski kadetów. Wraz ze swoimi podopiecznymi zdobył mistrzostwo Federacji EEVZA, gdzie nasi zawodnicy pokonali m.in. swoich rówieśników z Rosji.

3. Ireneusz Mazur – trener mistrza kraju, Skry Bełchatów, z którą odnosił sukcesy także w Lidze Mistrzów. Po zakończeniu sezonu przeniósł się do Olsztyna, gdzie będzie starał się sprostać ogromnym oczekiwaniom zarówno działaczy, jak i kibiców.

4. Andrzej Niemczyk – budzi emocje, zarówno te pozytywne, jak i negatywne (stąd również nominacja w kategorii rozczarowanie roku). Trener reprezentacji polskich siatkarek, który porzucił ją (został zwolniony) po turnieju Grand Prix w Azji, tuż przed mistrzostwami świata.

5. Grzegorz Ryś – szkoleniowiec PZU AZS Olsztyn, został zwolniony z klubu latem. Ku zaskoczeniu wszystkich nową posadę znalazł w… Afryce. Jako selekcjoner reprezentacji Egiptu brał udział w mistrzostwach świata, jednak bez większych sukcesów.

6. Bogdan Serwiński – trener siatkarek Muszynianki-Fakro Muszyna, z którymi zdobył tytuł mistrzyń kraju. Doskonały organizator, nominowany również w kategorii działacz roku 2006.

7. Alojzy Świderek – drugi trener reprezentacji Polski, współtwórca jej sukcesu na mistrzostwach świata. Na początku pełnił funkcję łącznika pomiędzy Raulem Lozano a reprezentantami, szybko okazało się, że jest niezbędny w tej niemalże perfekcyjnie działającej machinie.


Nominowani w kategorii:

SIATKARSKIE OBJAWIENIE 2006 ROKU

1. Magdalena Godos – rozgrywająca bydgoskiego Centrostalu w tym roku znalazła również uznanie selekcjonerów reprezentacji Polski. Do Japonii jednak nie pojechała. Teraz doskonale kieruje grą kaliskich Winiar, co odbija się na wynikach ligowych.

2. Marcel Gromadowski – młody atakujący Mostostalu Kędzierzyn- Koźle doskonale spisywał się w poprzednim sezonie ligowym. Kuszony przez kluby PLS pozostał jednak w Kędzierzynie, gdzie ma zamiar dalej rozwijać swój talent.

3. Bartosz Janeczek – młody zawodnik Gwardii Wrocław, gdzie trafił z częstochowskiego Delic-Polu. Zachwycił w swym debiucie w PLS i został okrzyknięty jedną z największych nadziei polskiej siatkówki.

4. Jakub Jarosz – to kolejny utalentowany zawodnik Delic-Polu, który po sezonie trafił do Mostostalu. Jego talent wypatrzył Raul Lozano, który zaprosił go na treningi kadry przed mistrzostwami świata w Japonii.

5. Paulina Maj – libero Aluprofu Bielsko-Biała, która okazała się odkryciem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Japonii. Sam wyjazd na MŚ 19-letniej zawodniczki był sporym zaskoczeniem, ale w pełni udowodniła, że przyszłość należy do niej.

6. Marcin Możdżonek – środkowy PZU AZS Olsztyn coraz pewniej czuję się w klubie, puka te do reprezentacji Polski. Do Japonii nie pojechał, przegrywając rywalizację z Plińskim, Kadziewiczem i klubowym kolegą Wojciechem Grzybem.

7. Magdalena Saad – libero Dalinu Myślenice, była najjaśniejszym punktem swojego zespołu, gdy ten grał w LSK. Po sezonie przeniosła się do AZS Białystok, który zastąpił w lidze… Dalin Myślenice. Jej talent został zauważony przez selekcjonera reprezentacji Polski, od którego dostała powołanie do szerokiej kadry.


Nominowani w kategorii:

NAJLEPSZY DZIAŁACZ 2006 ROKU

1. Działacze AZS Białystok – potrafili znaleźć na tyle możnych i chętnych sponsorów, że stać ich było na wykupienie miejsca w LSK i ściągnięcie do Białegostoku reprezentantek Polski, oraz trenera Mariana Kardasa.

2. Zdzisław Grodecki – dyrektor do spraw sportowych Jastrzębskiego Węgla, przez wielu uznawany jako twórca jego sukcesów i mocnej pozycji w lidze. Nie dal rady zatrzymać w Polsce Plamena Konstantinova, ale w jego miejsce sprowadził z Włoch Dawida Murka.

3. Jakub Malke – młody menedżer siatkarski przebojem wszedł na polski rynek. To m.in. dzięki niemu możemy oglądać w naszej lidze obcokrajowców grających na światowym poziomie. Uczestniczył w transferach reprezentantów USA do AZS Częstochowa i PZU AZS Olsztyn. Jest współwydawcą wychodzącego od niedawna miesięcznika „Świat Siatkówki”

4. Konrad Piechocki – wiceprezes mistrza Polski, BOT Skry Bełchatów. Jeden z głównych organizatorów w bełchatowskim klubie. To również dzięki niemu Skra coraz bardziej przypomina profesjonalny klub na wzór klubów europejskich.

5. Mirosław Przedpełski – prezes PZPS, w tym roku święcił sukcesy przede wszystkim na arenie międzynarodowej. W październiku został wybrany do 31-osobowego Zarządu FIVB. Walczy o organizację międzynarodowych imprez w Polsce.

6. Bogdan Serwiński – prezes i trener zespołu mistrzyń Polski ? Muszynianki-Fakro. W niewielkiej miejscowości potrafił doskonale zorganizować działalność klubu, który szybko piął się po ligowej drabinie aż do samego szczytu i występów w Lidze Mistrzyń.

7. Kazimierz Wierzbicki – prezes klubu Trefl Gdańsk, który potrafił przekonać, głownie argumentami finansowym, do gry w II lidze zawodników z PLS. Jego zespół przewodzi w tabeli II ligi mężczyzn i pewnie zmierza do I ligi.


Nominowani w kategorii:

SIATKARSKIE ROZCZAROWANIE 2006 ROKU

1. Pronar Zeto Astwa AZS Białystok – naszpikowana reprezentantkami Polski drużyna, mająca potężne zaplecze finansowe, zawodzi w Lidze Siatkówki Kobiet. Rozpoczęło się od niezbyt udanego startu Pucharze Polski, a im dalej w sezon 2006/2007, tym gorzej…

2. Małgorzata Glinka – nie błyszczała jak dawniej grając w reprezentacji w turniejach Grand Prix. Na jednym z nich ostro posprzeczała się z trenerem Andrzejem Niemczykiem, który wyrzucił ją z kadry, do której nie wróciła i nie pojechała na mistrzostwa świata, pomimo zmiany trenera.

3. GTPS Gorzów Wlkp. – zespół, który miał rozdawać karty w I lidze mężczyzn i pewnie dążyć do awansu do PLS. Pojawili się sponsorzy, sprowadzono siatkarzy, grę w play-off obiecał nawet Sebastian Świderski, tymczasem GTPS znajduje się wśród ligowych średniaków.

4. Andrzej Niemczyk – nominowany również w kategorii trener roku. Budzi emocje zarówno pozytywne, jak i negatywne. Rok 2006 zapisał w swojej karierze niezbyt chlubnym porzuceniem reprezentacji (czego później się wypierał, w końcu zwolniony przez PZPS).

5. Reprezentacja Polski juniorek – prowadzona przez Andrzeja Urbańskiego ekipa na mistrzostwach Europy juniorek nie odniosła ani jednego zwycięstwa, doznając samych porażek. Czyżby przyszłość reprezentacji kobiet rysowała się w jeszcze czarniejszych barwach?

6. Reprezentacja Polski seniorek – nieudane występy w Grand Prix, zakwalifikowanie się do mistrzostw świata dopiero w turnieju barażowym, wreszcie słaby występ na mistrzostwach – nie tego oczekiwali wszyscy od tej reprezentacji. Do tego należy dodać fatalną atmosferę wokół reprezentacji i rozwiązanie całej ekipy przez PZPS.

7. Krzysztof Wanio – dziennikarz Polsatu Sport, który z radosnego powitania polskich siatkarzy na lotnisku „Okęcie” próbował zrobić show jednego aktora. Można mu wybaczyć pomyłki, ale tego, że od siatkarzy i kibiców ważniejsi byli tego dnia sponsorzy, telewizja Polsat i on sam – chyba nigdy mu nie zapomnimy.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved