Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mróz i Glinka rozpoczęły od porażki

Mróz i Glinka rozpoczęły od porażki

Nie udał się start drużynie Agaty Mróz i Małgorzaty Glinki w 18. turnieju Top Volley International. Grupo 2002 Murcia przegrał 1:3 z brazylijską Rexona Ades.

Pomimo tego, iż faworytem tej konfrontacji był zespół polskich zawodniczek, nie zdołały one pokonać brazylijskiej drużyny, w składzie której grają aż cztery wicemistrzynie świata. Grupo 2002 Murcia udało się wygrać tylko jedną partię i to po zaciętej walce na przewagi (26-24). W pozostałych odsłonach na parkiecie dominowały rywalki, choć zarówno w pierwszym jaki i w ostatnim secie nie brakowało walki o każdy punkt. Następny mecz w grupie Polki rozegrają z azerbejdżańskim Azerrail Baku.

Pierwszy set rozpoczął się znakomicie dla hiszpańskiej ekipy, która prowadziła już 0:8 po pięknej grze w bloku. Tak dużej przewagi nie udało się jednak utrzymać do końca. Tym samym Brazylijki wygrały tego seta 25:23.

Przebieg pierwszego seta odbił się na psychice Grupo 2002 Murcia, co było widoczne w partii drugiej. Rexona kontrolowała wydarzenia na boisku i trzymała hiszpański zespół na dystans cztero-pięciu punktowy. Zmiany dokonywane pod koniec tego seta nie przyniosły założonego pożytku. Drużyna Polek przegrała drugą partię 25:20.

W trzecim secie machina Grupo Murcia ruszyła. To właśnie Amaranta Fernández na początku seta pociągnęła zespół z Hiszpanii w ataku. Był to dobry ruch trenera Pascuala Saurína, który wprowadził tę zawodniczkę na plac gry. Także druga rezerwowa – Priscilla Rivera narobiła wiele zamieszania na boisku, blokując wiele razy rywalki. Znakomita gra w ataku Gosi Glinki oraz Rosjanki Kilić dały iskierkę nadziei na walkę w tym meczu. Ostatni punkt w tym secie zdobyła wyżej wspomniana Amaranta Fernández.

W czwartym secie po raz kolejny wróciła zła gra wieńczona wieloma błędami własnymi ekipy z Murcii. Już na początku seta Brazylijki objęły prowadzenie dwupunktowe, które utrzymywały przez całego seta. Fernandez nie grała tak jak w poprzedniej części meczu i co za tym idzie spadła skuteczność drużyny w różnych elementach. Brazylijki były bliskie wygrania seta, prowadzily 24:22 i doprowadziły przez własne błędy do nerwowej końcówki, w której udało im się wygrać 27:25.

Rexona Ades – Grupo 2002 3:1

(25:23; 25:20, 24:26, 27:25)

Rexona Ades: Fabiana Claudinho, Thaisa menezes, Sassa Gonzaga, Estefania de Souza, Dani Lins, Renata Colombo, Fabi Oliveira (líbero).

Grupo 2002: Lioubov Kilic, Maggie Glinka, Agatha Mroz, Nancy Metcalf, Sara Pérez y Esther Rodríguez (líbero), Priscilla Rivera, Amaranta Fernández.