Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jerzy Taczała trenerem GTPS

Jerzy Taczała trenerem GTPS

44-letni szczecinianin Jerzy Taczała, prowadzący ostatnio zespół siatkarek Piasta Szczecin, objął obowiązki pierwszego szkoleniowca gorzowskiej drużyny. Dotychczasowy trener GTPS-u, Maciej Kowalczuk, został jego asystentem.

Gorzowianie, mający w składzie m.in byłego reprezentanta Polski Krzysztofa Śmigiela i Krzysztofa Grzesiowskiego, spisują się w rozgrywkach ligowych poniżej oczekiwań. Przegrali cztery mecze z rzędu i zajmują miejsce w środku ligowej stawki ze stratą 14 punktów do lidera AZS PWSZ Nysa.

Tydzień wcześniej zarząd klubu zdecydował o bezterminowym zawieszeniu zawodnikom wypłaty grudniowych premii.Poszukiwanie nowego szkoleniowca spadło na barki wiceprezesa GTPS-u Jana Łojewskiego. Kolegom z zarządu przedstawił cztery kandydatury: Włocha, Holendra, polskiego trenera z pierwszej ligi i Taczały. Wybór padł na tego ostatniego. Taczała będzie prowadził gorzowskich pierwszoligowców co najmniej do maja przyszłego roku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, umowa zostanie przedłużona na następny sezon.

Nasz sportowy cel jest wciąż taki sam: udział w play-off – powiedział wczoraj prezes GTPS-u Zenon Michałowski, przedstawiając zawodnikom nowego szkoleniowca. – Pan Kowalczuk obejmuje obowiązki asystenta pierwszego trenera. Taką decyzję podjąłem dziś wspólnie z kolegą Łojewskim, konsultując ją wcześniej z pozostałymi członkami zarządu.

Wieczorny trening Taczała zaczął od przywitania się z siatkarzami i omówienia planu zajęć. Każdemu zawodnikowi obiecał niebawem indywidualną rozmowę. Gorzowską drużynę widział wcześniej tylko w dwóch sparingach – z Jokerem Piła i SPS-em Zduńska Wola.

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved