Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Energa Gedania przed meczem z Winiarami

Energa Gedania przed meczem z Winiarami

Po mistrzyniach i wicemistrzyniach kraju do Gdańska przyjedzie trzecia drużyna minionego sezonu. W ostatnią sobotę roku gedanistki ugoszczą Winiary Kalisz. Początek gry o godzinie 17:00.

Na atrakcyjność rywali, którzy na początku rozgrywek stają przy ul. Kościuszki na drodze siatkarek Energi Gedania kibice nie mają prawa narzekać.

Na inaugurację było 1:3 z mistrzyniami z Muszyny. W trzeciej kolejce z ul. Kościuszki ze zwycięstwem 3:0 wyjechały „srebrne” przed wakacjami siatkarki z Piły. W sobotę przyjedzie do Gdańska trzecia siła Ligi Siatkówki Kobiet sezonu 2005/06, która jednak w tym sezonie wydaje się być mocniejsza niż drużyny z podium. Świadczą o tym przynajmniej wyniki bezpośrednich gier między tymi drużynami. Winiary pokonały na wyjeździe Muszyniankę, a u siebie Naftę Gaz po 3:2. – Kaliszanki szczególnie zaimponowały mi w meczu z Piłą, w którym osiągnęły sukces, choć przegrywały 0:2. Bardzo mocny ma ta drużyna przede wszystkim atak ze skrzydeł, w którym groźne są Woźniakowska i Barańska – ocenia Leszek Milewski, trener Energi Gedania.Przed tygodniem gdańszczanki odniosły pierwszego ligowe zwycięstwo. Wygrały w Białymstoku 3:1. Taktykę, która dała im tamten sukces spróbują powtórzyć we własnej hali. – Nawet drużyny z krajowej czołówki nie grają stabilnej siatkówki. Jak je się mocno przyciśnie, to się gubią. Winiary też mają wzloty i upadki. Musimy zagrać dobrą, ukierunkowaną zagrywką. Moje podopieczne dostaną wskazówki, które rywalki mają największe kłopoty z przyjęciem. Ponadto musimy utrzymać urozmaicony atak, tak jak w Białymstoku. Zaskakiwać ich tak atakami ze skrzydeł, jak i ze środka siatki. Przed tygodniem obie skrzydłowe miały 70 procent skuteczności w ataku, a Małgosia Niemczyk nawet 80. Dobrą robotę tak w przyjęciu, jak i obronie wykonała wówczas Marta Szczygielska – dodaje gdański szkoleniowiec. Największym zmartwienie przed starciem z Winiarami jest stan barku Emilii Reimus. Szczegółowa diagnoza postawiona zostanie w styczniu, po badaniu na rezonansie magnetycznym. Na razie atakująca trenuje, ale nie wykonuje zbić. Jeśli w sobotę wpisana zostanie do składu, to na własną prośbę. Gdyby nie zagrała to po przekątnej z rozgrywającą może zagrać Małgorzata Niemczyk bądź juniorka Natalia Nuszel.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved