Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kubacki: Jest smutno, dramatu nie ma

Andrzej Kubacki: Jest smutno, dramatu nie ma

Siatkarze kędzierzyńskiego Mostostalu po dwóch kolejkach mają zerowy dorobek punktowy. Ulegli zespołom z Olsztyna i Częstochowy, czyli drużynom z tak zwanej wielkiej czwórki ligi, która ma walczyć o medale mistrzostw Polski.

W Olsztynie nie mieliśmy szans, żal jednak meczu z Częstochową, bo mogliśmy zdobyć choć punkt – mówi Andrzej Kubacki, trener Mostostalu Azotów. – A tak były trochę smutne święta.

Prezes Mostostalu Kazimierz Pietrzyk po przegranej nie szczędził ostrych słów pod adresem siatkarzy. Teraz ocenia zespół trochę łagodniej. – Nie będzie żadnych zmian ani na ławce trenerskiej, ani w składzie. Walczymy dalej, liczyliśmy się z tym, że przebudowana drużyna będzie potrzebowała czasu, by się zgrać. Szkoda tylko jednego – że chłopcy nie potrafią w czasie meczu pokazać choć 80 proc. tego, co prezentują na treningach – mówi Pietrzyk.Mimo to w klubie rośnie ciśnienie przed sobotnim meczem w Warszawie. – Zdaję sobie sprawę, że jakieś punkty ze stolicy musimy przywieźć – mówi Kubacki. Liczy, że w końcu przebudzi się któryś ze skrzydłowych: Konrad Małecki bądź Eugen Bakumovski. – Sam Marcel Gromadowski, który przez dwa sety szalał w ataku w pojedynku z Częstochową, meczu nie wygra. Niestety, doświadczeni skrzydłowi mieli w ataku zaledwie 30 proc. skuteczność. Jeśli się to nie zmieni, to będziemy korzystać ze zmienników. Z drugiej strony po zaledwie dwóch meczach i to z klasowymi rywalami nie można wpadać w panikę i robić rewolucji w składzie – dodaje Kubacki.

Prezes Pietrzyk do zmian w składzie nie chce się mieszać. – Trzeba dać podstawowym zawodnikom szansę. Jeśli jednak nie będzie poprawy i zwycięstw, to szansę powinni dostać młodzi. Nie wiem, jak to wyglądałoby w meczu, ale podczas treningów Jakub Jarosz, czy Bartosz Kurek prezentują się niewiele gorzej od starszych kolegów, a w ataku nawet lepiej – mówi Pietrzyk. – Najbliższe mecze z Warszawą i Wrocławiem dadzą odpowiedź na wiele pytań – dodaje prezes.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved