Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Porażki „polskich” drużyn w Serie A

Porażki „polskich” drużyn w Serie A

Bardzo pracowicie spędzili drugi dzień świąt siatkarze grający w lidze włoskiej. Niestety Polacy, wraz ze swymi zespołami, nie sprawili polskim kibicom świątecznych prezentów i wszyscy przegrali swoje mecze.

Całe spotkanie w barwach Trentino rozegrał Michał Winiarski. Polak ponownie zaprezentował się z dobrej strony. Nie pomogło to jednak jego zespołowi w wygraniu spotkania.

Początek pierwszego seta rozpoczął się wyrównaną walką. Na pierwszej przerwie technicznej, co prawda prowadziła Modena, ale zaledwie dwoma punktami. Obraz gry zmienił się w drugiej części. W grze Trentino coś się „zacięło” i bardzo łatwo oddali seta przegrywając do 15. W kolejnej odsłonie zespół Trentino ponownie nie sprostało Modenie. Do drugiej przerwy technicznej przewaga gospodarzy była znacząca, jednakże w końcówce Trentino zaczęło odrabiać straty. Gdy na tablicy widniał wynik 21:20 dla Modeny i wydawało się, że wszystko jest możliwe, drużyna z Polakiem w składzie straciła kolejno 4 punkty. Set trzeci nie rozpoczął się po myśli gości. Pomimo przewagi Modeny przez całą partię, dzięki wspaniałemu finiszowi, Trento cieszyło się z wygranej. Niestety ta sztuka nie udała się w kolejnym secie. Podobnie jak w poprzednich odsłonach Modena rozpoczęła mocnym uderzeniem (8:3), a Trento „gonił” przeciwnika przez całą partię. Zespołowi Winiarskiego udało się wybronić 4 piłki meczowe. Niestety mecz zakończył się blokiem Sartorettiego na Gallottcie.Michał Winiarski rozegrał kolejne dobre spotkanie. Przeciwnicy nie oszczędzali Polaka w przyjęciu, który odebrał aż 40 zagrywek, podczas gdy Gallotta i Bari (libero) po 16. Pomimo to Winiarski w tym elemencie zanotował 73% skuteczności (w tym 60 % przyjęcia znakomitego). Nieco słabiej zaprezentował się w ataku – 42%. Łącznie Winiarski zdobył 10 punktów – 8 z ataku, 1 zagrywka, 1 blokiem. MVP meczu został Andrea Sartoretti.

Cimone Modena – Itas Diatec Trentino 3-1

(25-15, 25-20, 23-25, 28-26)

Składy zespołów:

Cimone Modena: Ricardo, Murilo 14, Rak 9, Sartoretti 30, Casoli 11, Sidao 12, Messana (L) oraz Bellini, Giombini, Tagliatti

Itas Diatec Trentino: Winiarski 10, Heller 7, Nascimento 19, Gallotta 12, Hübner 4, Meoni 1, Bari (L) oraz Della Lunga, Nemec 6, Mescoli


Także Sebastian Świderski nie mógł się cieszyć spokojnymi świętami. Polak rozegrał całe spotkanie. Niestety, także on schodził z parkietu jako pokonany. We wtorkowym meczu RPA Perugia spotkała się z Lube Banca Macerata. W tym sezonie mistrzowie Włoch nie spisują się dobrze, a przed tym meczem zajmowali dopiero jedenaste miejsce w tabeli, podczas gdy zespół Świderskiego piąte. Pomimo to drużyna Polaka nie była faworytem spotkania.

Mecz rozpoczął się po myśli dla gości, którzy po wyrównanej i emocjonującej walce wygrali seta 31:29. W kolejnych gracze Maceraty nie byli już tak gościnni i wygrali kolejne 3 sety. Jedynie w ostatnim przewaga mistrza Włoch była znacząca (25:17).

Świderski rozpoczął mecz w pierwszej szóstce i rozegrał całe spotkanie. Polak zapisał na swoim koncie 9 punktów – 1 zdobyty blokiem, 8 z ataku, przy 38% skuteczności. Zagrywkę przeciwnika „Świder” przyjmował ze skutecznością 67% (w tym 37% przyjęcia idealnego). MVP meczu wybrany został Monopoli.

Lube Banca Macerata – RPA Perugia 3-1

(29-31, 25-23, 25-23, 25-17)

Składy zespołów:

RPA: Luigibacchi.it Perugia: Sottile 1, Stokr 23, Lebl 13, Di Franco 5, Świderski 9, Vujevic 13; Saraceni (L), Braga, Bucaioni, Lipparini

Lube Banca Marche Macerata: Sintini 1, Miljkovic 20, Rodrigao 3, Geric 11, Dennis 19, Herpe 13; Corsano (L), Raymaekers 6, Monopoli 2, Bartoletti


Zaledwie godziny i kwadransa potrzebował zespół z Padovy, aby pokonać ostatnią w tabeli Veronę Zbigniewa Bartmana. Zespół Polaka prowadził wyrównaną walkę jedynie w pierwszym secie, kiedy to przez znaczną jego cześć miał przewagę by ostatecznie przegrać końcówkę 23:25. W pozostałych partiach gospodarze dominowali znacząco od początku do końca partii.

Zbigniew Bartman wchodził na parkiet na pojedyncze zmiany w drugim i trzecim secie. Jedna z trzech prób ataku zakończyła się sukcesem. Był to jedyny punkt, jaki Polak zdobył w tym meczu. MVP spotkania wybrany został Marco Piscopo.

Antonveneta Padova – Marmi Lanza Verona 3-0

(25-23, 25-19, 25-20)

Składy zespołów:

Antonveneta Padova: De Togni 6, Esko 4, Andrae 9, Pampel 7, Kromm 15, Piscopo 11, Tamburo, Jago, Garghella (L).

Marmi Lanza Verona: Biribanti 11, Marlon 2, Birarelli 4, Bernardi 12, Gato 10, Howard 6, Boninfante, Bartman 1, Sorcinelli (L).

Po dziesiątej kolejce najwyżej sklasyfikowanym z “polskich” zespołów jest RPA Perugia, która zajmuje siódme miejsce (spadek z piątego). Na pozycji jedenastej znajduje się Trentino Michała Winiarskiego (spadek z dziewiątej). Niezmiennie ostatnie miejsce w lidze zajmuje Marmi Lanza Verona Zbigniewa Bartmana.

Zobacz również:

Wyniki 10. kolejki oraz tabela włoskiej Serie A mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved