Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > G. Kokociński: Było to spotkanie o więcej niż trzy punkty

G. Kokociński: Było to spotkanie o więcej niż trzy punkty

W meczu z Gwardią dobrze zagrali obaj środkowi Jadaru Radom, Grzegorz Kokociński komentuje to spotkanie, a także początek sezonu w wykonaniu beniaminka PLS.

Ten trudny mecz wygrał cały zespół. Wynik miał ogromne znaczenie, bo obie drużyny walczyć będą najprawdopodobniej o jedno z bezpiecznych miejsce w dole tabeli. Było to więc spotkanie o więcej niż trzy punkty. Cieszę się, że mimo dużych emocji udało nam się szybko opanować nerwy. Jestem zadowolony ze swojej gry, ale gratuluję też Arkowi Terleckiemu, bo zagrał bardzo dobrze blokiem. W pewnym momencie element ten zaczął poprawnie funkcjonować, i od razu przełożyło się to na wynik. Nie ukrywam, że jesteśmy wszyscy bardzo zmęczeni. Mieliśmy ciężki poprzedni tydzień. Czuliśmy to w nogach nawet na przedmeczowym rozruchu. Święta i krótki odpoczynek na pewno pozwoliły zregenerować siły przed meczem z Jastrzębskim Węglem.

Grę zespołu, jak na razie, charakteryzują duże wahania dyspozycji. Z czego to wynika?

Nie jesteśmy jeszcze na tyle doświadczonym zespołem, by po stracie jednej czy dwóch piłek w miarę szybko odwrócić niekorzystny rozwój sytuacji. W trzecim secie prowadziliśmy 14:6 i doprowadziliśmy do nerwowej końcówki, która mogłaby się nawet zakończyć dla nas niepowodzeniem. Strata punktu, potem rozgrywanie czwartego seta w niekorzystnej sytuacji wprowadziłoby dużą nerwowość. Siatkarze Gwardii w pewnym momencie zaczęli się już uśmiechać, a my spuściliśmy głowy. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a dziś możemy się cieszyć z pierwszych punktów w lidze.

W drugim ligowym meczu pojawiła się pewna prawidłowość. Kto inny rozpoczyna grę, a w innym zestawieniu ją kończycie. Co pan o tym sądzi?

Trener widzi z boku, jak gramy, i to on decyduje o zmianach. Gratuluję Jarkowi Macionczykowi, bo dobrze wprowadził się do drużyny i skutecznie poprowadził zespół do zwycięstwa.

źródło: gazeta.pl