Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bąkiewicz na ławie, Mazur uspokaja

Bąkiewicz na ławie, Mazur uspokaja

Michał Bąkiewicz niemal cały piątkowy mecz PLS z Delectą w Bydgoszczy przesiedział na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się tylko epizodycznie w pierwszym i trzecim secie, by wykonać (łącznie) cztery zagrywki, a po utracie serwisu natychmiast opuszczał parkiet.

Zastępujący go Michał Ruciak spisał się dobrze, PZU AZS Olsztyn wygrał zdecydowanie 3:0, ale wśród obserwatorów pojawił się oczywiście niepokój o powód braku na boisku wicemistrza świata.

Proszę nie doszukiwać się w tym fakcie żadnych problemów czy podtekstów – uspokajał po meczu trener olsztynian, Ireneusz Mazur.Umiejętności Bąkiewicza oceniam równie wysoko, jak trener kadry i dlatego wystawiłem go w pierwszym, trudnym dla nas meczu u siebie z Mostostalem. Jednak Ruciak również jest w bardzo dobrej formie i mecz w Bydgoszczy dał mi możliwość zagrania z nim w składzie. Różnica wzrostu między nimi powoduje nieco inną pracę bloku i ustawienie gry obronnej, co udało mi się w tych dwóch spotkaniach sprawdzić. Muszę umiejętnie korzystać z dobrej dyspozycji obu graczy – wyjaśniał trener Ireneusz Mazur.

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved