Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Ricardo: Łączy nas ogromna pasja i wielkie serce

Ricardo: Łączy nas ogromna pasja i wielkie serce

Kapitan reprezentacji Brazylii, 31 letni rozgrywający Ricardo Garcia jest postrzegany przez wielu siatkarskich ekspertów jako „geniusz” kunsztu siatkarskiego. Nie ma drugiego na świecie, który grałby podobnie, jak Ricardo – on jest jedyny w swoim rodzaju – mówią fachowcy.

Wraz z reprezentacją Brazylii zdobył wszystko, co jest do zdobycia. Na mistrzostwach świat w Japonii doskonale prowadził grę swojej drużyny, i z pewnością był jednym z najważniejszych bohaterów Mundialu. Nic więc dziwnego, że kiedy podczas ceremonii wręczania medali ogłoszono, iż najlepszym rozgrywającym turnieju w Japonii został Paweł Zagumny, zaskoczony Ricardo zwrócił się do swojego reprezentacyjnego kolegi, Giby słowami: – Gdybym przegrał z tobą, nie byłoby problemu, ale być za Zagumnym… to wielka niesprawiedliwość tych, którzy przyznawali te nagrody.

Ricardo dodał jednocześnie, że bardzo cieszy go nagroda dla Giby, który jest absolutnie najlepszym siatkarzem na świecie. – Jest to zawodnik kompletny jako atakujący, i ma jedyną w swoim rodzaju duszę wojownika. Nikt inny mu nie dorównuje – uważa Ricardo.Siatkarz ma nadzieję, że kolejne sukcesy reprezentacji Brazylii spowodują, iż siatkówka stanie się sportem numer 1 w jego kraju, spychając piłkę nożną na dalszy plan. – Brazylijczycy kochają zwyciężać. Piłkarze, w przeciwieństwie do nas, nie zdobyli złota. Ludzie są teraz z nami, kochają nas, i z każdym, kolejnym zwycięstwem będzie jeszcze lepiej – to jest naprawdę wspaniałe uczucie – opowiada Ricardo. Zawodnik uważa, że nadszedł doskonały czas, aby zainwestować w siatkówkę w Brazylii, ściągnąć siatkarzy z powrotem do kraju, a co więcej, aby i inni, świetni zawodnicy chcieli u nich grać. Wizerunek mistrzów świata, w opinii Ricardo, na pewno ściągnąłby bogatych sponsorów.

Oczekuję wsparcia dla brazylijskiej siatkówki. Rozmawialiśmy już z prezydentem federacji brazylijskiej, który zamierza ściągnąć kilku zawodników z powrotem do kraju. Ja na razie nie mogę, ponieważ podpisałem kontrakt z Modeną na 6 lat. Ale chcę tam być i wiedzieć o wszystkim, co się dzieje w moim kraju – mówi Ricardo.

31 letni zawodnik marzy także o tym, by jak najdłużej grać w reprezentacji. Na pewno on i Giba zagrają na Olimpiadzie w Pekinie, bo taki układ zawarli z trenerem Rezende. – Modlę się o to, aby zagrać na Mundialu w 2010 roku, we Włoszech. Jeżeli zdrowie pozwoli, i nie pojawi się żaden bardziej wartościowy ode mnie gracz, to pewnie tak się stanie – ocenia brazylijski siatkarz, który już trzeci sezon gra we włoskiej Serie A.

Włosi, zdaniem Ricardo mają wiele szacunku i respektu do Brazylijczyków, i zdają sobie doskonale sprawę, że siatkarze z Ameryki Południowej zapewniają wysoką jakość rozgrywek włoskiej ligi. Klub Cimone Modena, w którym występuje Ricardo, zgotował mu gorące powitanie po zwycięskich mistrzostwach świata. – Zorganizowali dla mnie przyjęcie, które było wielkim wydarzeniem w mieście. Ale już następnego dnia przyjęcie przeszło do historii, i rozpoczęliśmy przygotowania do sobotniego meczu z Montichiari – wspomina.

Zapytany w czym tkwi tajemnica sukcesu Brazylijczyków, Ricardo odpowiada: – Reprezentacja narodowa, to czysta i wielka miłość. Kiedy spotykamy się ze sobą, po sezonie klubowym, odczuwamy ogromną radość. I to nie jest udawanie. Dużą rolę odgrywa również indywidualny talent zawodników. Giba i Dante są z innego świata, wydaję się, oni nie skaczą, tylko latają nad siatką. Heller z kolei, to czysta siła, a inteligencja Gustavo jest ogromna. Andre to mistrz ataku z nadprzyrodzonym sprytem. Reprezentacja Brazylii składa się z trzech generacji siatkarzy. Ja, Giba i Gustavo zaczynaliśmy najwcześniej. Kolejna generacja to Dante i Andre. No i najmłodsze pokolenie, czyli Murilo i Samuel. My wszyscy stanowimy jednak jedną, wielką siłę, którą łączy ogromna pasja i wielkie serce.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved