Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Koziołek nad siatką

Koziołek nad siatką

Od 19-21 stycznia 2007 roku w Kędzierzynie-Koźlu, już po raz drugi, rozegrany zostanie turniej siatkówki dziewcząt i chłopców "Kędzierzyńsko - Kozielski Koziołek 2007".

Do zawodów zgłosiło się aż 38 drużyn z kraju i z zagranicy. Ostatecznie jednak w kędzierzyńsko-kozielskiej imprezie weźmie udział 28 zespołów. – Do tej pory otrzymaliśmy 38 zgłoszeń drużyn z całego kraju oraz z Czech i Słowacji. Niestety nie możemy wszystkich przyjąć, ze wzgledu na skąpą bazę noclegową w naszym mieście. Sądzę jednak, że tak duża liczba uczestników, chcących zagrać w naszej imprezie świadczy o tym, że poprzedni turniej był bardzo udany – powiedział nam przedstawiciel rady rodziców przy ZSM nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu Jacek Księżarek, jeden z głównych pomysłodawców przedsięwzięcia.

Jacek Księżarek jak również dyrektor placówki Bożena Łotecka zgodnie podkreślają, że pomoc rodziców przy organizacji turnieju o takiej skali jest wręcz bezcenna. – Cieszę się, że odzew na nasze prośby o pomoc okazał się tak duży. Sam mam dzieci grające w siatkówkę i czuję po prostu potrzebę angażowania się w tego typu akcje. Skąd narodził się pomysł? Do tej pory, jeżdżąc na turnieje w różne zakątki Polski, spotykałem się z pytaniem dlaczego w Kędzierzynie-Koźlu, tak znanym ośrodku siatkarskim, nie ma imprezy dla młodzieży. To samo pytanie zadałem naszym kędzierzyńsko-kozielskim trenerom. Odpowiedź była dość enigmatyczna, ale okazało się, że warto zorganizować taki turniej. No i po rozmowach z trenerami siatkówki z Publicznego Gimnazjum nr 5 Lucjanem Krakowczykiem, Danutą Wiktorek, Szczepanem Chodakowskim, Tomaszem Siemaszko, przy współpracy z dyrektorem MOSiR Dariuszem Brojem, wzięlismy się do pracy i turniej organizujemy już po raz drugi – powiedział nam Jacek Księżarek.W kategorii chłopców zagrają:

PG 5 II A Kędzierzyn-Koźle, PG 5 K-K III B, Gwardia Zielona Góra, Jadar Radom, MUKS Wiking Tomaszów Mazowiecki, UKS Jastarnia, UKS Dobry Wynik Kraków, UKS Rataje Poznań, UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie, UKS Olimp Ostrołęka, UKS Piast Krotoszyn, MUKS Siatkarz Wieluń, PSKS Beskidy Bielsko-Biała, UKS Top Jedynka Bielsko-Biała, UKS Dwójka Stalowa Wola, Tora Orkan Nisko, LTS Fenix Leżajsk, WUKS Junior-Stolarka Wołomin, AKS Resovia Rzeszów, DHL Ostrava (Czechy), VKP Bratislava (Słowacja).

W kategorii dziewcząt zagrają:

PG 5 III A K-K, PG 5 II A K-K, UKS Piast Krotoszyn, MUKS Siatkarz Wieluń, UKS Grom Rybnik, UKS Jedynka Łomża, KS Czarni Słupsk, Mittal Ostrava (Czechy).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved