Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Šrámek: Gra w PLS to wielkie wyzwanie

Karol Šrámek: Gra w PLS to wielkie wyzwanie

Jest wychowankiem VKP Bratysława. Grał m. in. w Austrii, Czechach i na Bliskim Wschodzie. Po przygodnie w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie, Karol Šrámek powrócił do boiska PLS. Od tego sezonu jest zawodnikiem EnergiiPro Gwardii Wrocław.

Początki przyjmującego reprezentacji Słowacji w klubie z ulicy Krupniczej nie należały do łatwych. – Wrocławscy działacze chcieli, abym z własnej kieszeni polskiej federacji zapłacił dziesięć tysięcy złotych, dzięki czemu mógłbym występować na parkietach Polskiej Ligi Siatkówki – wspomina Karol Šrámek. – Na szczęście te przejścia mam już za sobą. Wówczas Gwardia chciała zakontraktować jeszcze jednego obcokrajowca, dlatego liczyła się dla niej każda złotówka – mówi Šrámek, który ze wrocławskim zespole od tego sezonu występować będzie ze swoim rodakiem Martinem Sopko.

Gra w Polskiej Lidze Siatkówki to wielkie wyzwanie – cieszy się Słowak. – Drzwi do niej są otwarte dla każdego siatkarza, który gra na naprawdę wysokim poziomie. Po zdobyciu przez Polaków Japonii wicemistrzostwa świata, w kraju panuje ogromna euforia, na meczach ligowych hale pękają w szwach – kończy Šrámek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved