Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Dmitrij Fomin: Brakuje fachowców

Dmitrij Fomin: Brakuje fachowców

- U nas obowiązują stare, metody treningowe. Brakuje fachowców nowoczesnego szkolenia. Trzeba specjalistów sprowadzić z zagranicy - mówi Dmitrij Fomin, który prowadzi najlepszy zespół klubowy w kraju mistrzyń świata.

Zgadzam się z Giovannim Caprarą, który kluby włoskie stawia nam za wzór – powiedział Dmitrij Fomin. – Zgadzam się z jego krytyką rosyjskich klubów, naszych metod szkolenia. We Włoszech siatkówka jest zupełnie inna. W Dynamo staramy się stosować europejskie metody pracy. Nie jest to proste. Brakuje przede wszystkim ludzi do zastosowania nowoczesnych metod szkolenia.

Siatkarki Dynama Moskwa są rywalkami Muszynianki-Fakro Muszyna w Lidze Mistrzyń. Odnoszą one kolejne zwycięstwa w rosyjskiej superlidze. Tym razem pokonały na wyjeździe Dynamo Jantar Kaliningrad 3:1. Przed spotkaniem nie czuła się dobrze Jekatierina Gamowa. Zagrała tylko jednego seta. Najwięcej punktów – 33 – zdobyła Jelena Godina.Było trochę problemów w tym spotkaniu – powiedział trener Dynama Dmitrij Fomin. – W pewnym momencie zaczęliśmy atakować z wysoko rozegranych piłek co było na rękę rywalkom.

Dmitrij Fomin podkreślił, że po powrocie z mistrzostw świata ich uczestniczki Gamowa, Borodakowa, Godina i Natalia Hanikogliu przeżyły już spadek formy i powoli idzie ona do góry. Moim zadaniem jest spowodowanie, żeby ten proces był płynny.

Na pytanie jak się czuje w roli trenera kobiet Dmitrij Fomin odpowiedział: – Oczywiście nie jestem do niej całkiem przyzwyczajony. Wiele elementów z siatkówki mężczyzn w kobiecej nie funkcjonuje Na pewno każdego dnia uczę się. Nigdy nie ukrywałem, że chciałbym kiedyś objąć jakiś męski zespół. Jednak samo pragnienie to mało. Na pewno praca z siatkarkami Dynamo przyda się.

Dmitrij Fomin podkreślił, że żadnej presji ze strony kierownictwa klubu jeżeli chodzi o wyniki nie odczuwa. – Można oczywiście postawić cel, że wszystkie mecze w superlidze wygramy po 3:0. Tylko po co? – powiedział. – Najważniejszym jest zdobycie złotego medalu. A jeszcze istotniejsze jest zajęcie wysokiego miejsca w Lidze Mistrzyń.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved