Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > W Wiśle wszystko wygląda bardzo optymistycznie

W Wiśle wszystko wygląda bardzo optymistycznie

Tegoroczne 5. miejsce w MP kadetek było wielkim sukcesem dla wiślackiej siatkówki młodzieżowej. Możliwość pracy w coraz lepszych warunkach otwiera kolejne szanse. – Wszystko wygląda bardzo optymistycznie - mówi u schyłku roku Lesław Kędryna, koordynator i trener grup młodzieżowych Wisły.

Robert Błaszczyk: W zeszłym sezonie nie mogliśmy cieszyć się z sukcesów pierwszego zespołu, jednak wiele radości dostarczyła nam drużyna kadetek. To był znakomity rok dla nich…

Lesław Kędryna: Stworzyła się silna grupa juniorska, gdyż obejmuje kilka roczników. Procentuje kilka lat naszej pracy- trenerów młodzieżowych. Wydaje mi się, że to był pierwszy z sukcesów. Teraz powinny być kolejne. Oczywiście, może być jedno miejsce gorsze, może być jedno miejsce lepsze, ale powinniśmy się zacząć liczyć w rozgrywkach juniorskich w okręgu i Polsce. Ten rok był bardzo udany, ale mam nadzieję, że kolejny nie będzie gorszy. Będziemy również grać w rozgrywkach centralnych. To co się w nich osiągnie jest w pewien sposób loterią, ale myślę, że nie powinno być źle. Jak nie w kadetkach, to w juniorkach powinniśmy coś ugrać. W juniorkach jesteśmy bardzo mocni – najprawdopodobniej wygramy w Małopolsce. W kadetkach mamy na to również duże szanse, młodziczki grają dopiero w grupach i mamy małe rozeznanie, co się dzieje w innych. W każdym bądź razie – już jest taki ciąg zawodniczek z każdej kategorii wiekowej. Z każdej z nich powinno wyjść kilka ciekawych dziewczyn i to się liczy przede wszystkim dla naszej sekcji.Właściwie te same dziewczyny grają udanie w rozgrywkach III ligi. Ten fakt na pewno cieszy.

Właśnie w III lidze gra zespół, który składa się z kadetek, juniorek, studentek i do końca sezonu powinna dojść do niego Gabrysia Ponikowska, która jest młodziczką. Dziewczyny mają dosyć dużo grania i myślę, że to też powinno zaprocentować. Bardzo liczę na to, że będziemy o II ligę grać, bo jest to bardzo ważne. Chcąc osiągać wyniki na poziomie kadetek, a na pewno juniorek, trzeba grać co najmniej w II lidze kadetkami. Przypomnę, że w ostatnim meczu Wisły ze Startem, skład Startu oparty był na 88. roczniku, czyli juniorek. Druga sprawa- pierwszy raz mamy możliwość grać o II ligę. 3 lata temu również wygraliśmy III ligę, ale było wiadomo, że jeśli wejdziemy, nie będziemy mogli grać, bo nie będzie na to pieniędzy. W związku z tym cała praca traciła sens. Teraz mamy „błogosławieństwo” od AGH, aby bić się o II ligę. Wszystko wygląda bardzo optymistycznie. Dodam, że w ostatnich 4 latach doszło do pierwszego zespołu 8 naszych zawodniczek, co w ogóle jest ewenementem na skalę Polski. Nie wiem czy jest zespół, który ma tyle wychowanek.

Kolejny rok udany dla polskiej siatkówki. I chyba coraz więcej osób chętnych do uprawiania tego sportu?

Ten rok może był nieco lepszy dla męskiej niż żeńskiej siatkówki, ale nigdy nie narzekaliśmy na brak zainteresowania. Właściwie musieliśmy ograniczać naszą działalność ze względów technicznych. Chętnych jest zawsze bardzo dużo, dlatego musimy robić wcześnie selekcję. Nie możemy w tym momencie traktować tych zajęć komercyjnie.

Czego życzyć Panu, pozostałym trenerem pracującym w sekcji z młodzieżą i dziewczynom na nadchodzący rok?

Muszę powiedzieć, że teraz dziewczyny mają trudniejszą sytuację od tych, które trenowały kilkanaście lat temu. Więcej obowiązków wynika ze szkoły. Dawniej człowiek prędzej mógł pogodzić sprawy naukowe z treningami. Decyzja, że się bardzo zaangażuje w sport jest bardzo trudna. Dziewczyny mają więcej wyborów, możliwości innych ciekawych zajęć i przez to ich sytuacja jest trudniejsza. Na poziomie kadetek, kiedy dziewczyny są już bardzo obciążone treningami i mają jeszcze mnóstwo innych obowiązków, to się odbija na zdrowiu. Właśnie zdrowia życzę im przede wszystkim. Natomiast sobie – zawsze sobie życzyłem, by mieć warunki do pracy. Powiem nieskromnie, w tej chwili dzięki moim dużym staraniom zapewniłem dobre warunki, bo układ z AGH takie nam daje – odpowiednia ilość godzin na hali czy możliwość walki o II ligę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie, rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved