Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Strefowe podsumowanie 4. kolejki LSK

Strefowe podsumowanie 4. kolejki LSK

W czwartej kolejce LSK aż w czterech z pięciu spotkań mierzyły się ze sobą zespoły, przed którymi stoją podobne cele w bieżącym sezonie. Najciekawiej było w Kaliszu, gdzie Winiary po pięciu setach pokonały swojego odwiecznego rywala Naftę-Gaz Piła.

Kryzys Pronaru wciąż trwa i jak na razie nic nie wróży poprawy. W sobotę w Białystoku spotkały się drużyny, które jako jedyne w LSK pozostawały bez zwycięstwa. „Dream team” Mariana Kardasa po raz kolejny zawiódł i nie zdołał zapunktować w spotkaniu z dużo słabszą kadrowo Gedanią. Kluczem do sukcesu gdańszczanek była techniczna zagrywka. Po porażkach z Centrostalem oraz Aluprofem białostoccy działacze liczyli, że pojedynki z rywalami z dolnej strefy tabeli przyniosą im „ligowe „oczka”. Stało się jednak inaczej… Zaledwie jeden punkt w meczach z Gwardią oraz Energą zepchnął zespół beniaminka na ostatnie miejsce w tabeli. Gdańszczanki, dzięki sobotniemu zwycięstwu, odbiły się od dna i wskoczyły na siódmą pozycję.

AZS Pronar Zeto Astwa Białystok – Energa Gedania Gdańsk 1:3

(13:25, 25:22, 21:25, 17:25)

Więcej o meczu

Brak dokładnego przyjęcia, a co za tym idzie słaba postawa w ataku – to elementy, które zaważyły o porażce Stali Mielec we Wrocławiu. Dla obu zespołów było to bardzo ważne spotkanie, z serii tych „za sześć punktów”. Właśnie takie pojedynki będą decydować o awansie ekip z drugiej połówki tabeli do „ósemki” po rundzie zasadniczej. – Gwardia zawsze była zespołem walczącym, z którym ciężko się gra – powiedziała w sobotę Ewelina Dązbłaż. Rzeczywiście postawa podopiecznych Rafała Błaszczyka może imponować. Najmłodsza drużyna LSK jak dotąd nie zdobyła punktów jedynie w Bielsku-Białej i plasuje się na wysokiej czwartej pozycji w tabeli. Mielczanki, które we wtorek sprawiły ogromną niespodziankę pokonując u siebie BKS Aluprof są ósme.

Dialog Gwardia Wrocław – Stal Mielec 3:1

(25:22, 22:25, 25:20, 25:19)

Po wtorkowej porażce w Mielcu bielszczanki chciały odzyskać wiarę we własne możliwości i zaufanie swoich kibiców. Zwycięstwo z AZS-em AWF-em pozwoliłoby im się udać w spokoju na krótki świąteczny odpoczynek. Stało się nie inaczej. Po nieco ponad godzinie gry podopieczne Jacka Skroka bez straty seta pokonały jednego z outsiderów tabeli. Nerwowo było tylko w trzeciej partii, gdy ze stanu 16:9 zrobiło się 24:25. Przekonujące zwycięstwo bielszczanek dowiodło, że niepowodzenie w Mielcu było tylko wypadkiem przy pracy. Aluprof z dziewięcioma punktami na koncie jest w tabeli LSK trzeci, AZS AWF plasuje się o sześć pozycji niżej.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – IDM Swarzędzkie Meble AZS AWF Poznań 3:0

(25:18, 25:18, 27:25)

Jako jeden z hitów 4. kolejki zapowiadało się spotkanie aktualnych liderek tabeli – Centrostalu z mistrzyniami Polski – Muszynianką. Na parkiecie Łuczniczki emocji i wyrównanej walki było jednak jak na lekarstwo. W pierwszym secie podopieczne Piotra Makowskiego zdeklasowały rywalki, a siatkówkę na dobrym zawodniczki obu zespołów zaserwowały kibicom jedynie w partii trzeciej. W szeregach „mineralnych” wyraźnie szwankowało rozegranie. Za słabiej dysponowaną Ewę Cabajewską trener Bogdan Serwiński zmuszony był wprowadzać kontuzjowaną Izabelę Bełcik. Kłopoty na tak newralgicznej pozycji nie wróżą zespołowi z Doliny Popradu sukcesu w tym sezonie. Obecnie zajmuje on szóstą pozycję w LSK. Centrostal, jako jedyna ekipa z kompletem punktów, nieprzerwanie od pierwszej kolejki utrzymuje się na fotelu lidera.

Centrostal Focus Park Bydgoszcz – Muszynianka Fakro Muszyna 3:0

(25:14, 25:19, 25:20)

Najwięcej emocji w przedświąteczną sobotę przeżyli widzowie zgromadzeni w Winiary Arena. Powoli staje się tradycją, że spotkania transmitowane „na żywo” przez TVP3 są pięciosetowe. Nie inaczej było i tym razem. Nafta po dobrej grze prowadziła w Kaliszu już 2:1 i miała spore szanse na kompletną zdobycz punktową. Podopieczne Igora Prielożnego, podobnie jak tydzień temu, „obudziły” się w ostatniej chwili i zdołały doprowadzić do wyrównania deklasując rywalki w czwartym secie 25:14. Po emocjonującym tie-breaku zespół Jerzego Matlaka musiał zadowolić się tylko jednym „oczkiem”. Winiary obroniły pozycję wicelidera LSK, a Nafta jest piąta.

Winiary Kalisz – Nafta-Gaz Piła 3:2

(25:23, 23:25, 17:25, 25:14, 15:13)