Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga bułgarska – podsumowanie 3. kolejki spotkań

Liga bułgarska – podsumowanie 3. kolejki spotkań

Levski Sofia wciąż nie błyszczy formą w rodzimej lidze. Podopieczni Martina Stoewa wygrali co prawda mecz z zespołem Lukoila, jednak dopiero po pięciosetowym pojedynku. Zespół zajmuje dopiero piąte miejsce w tabeli bułgarskiej ligi.

Pierwszej porażki w lidze doznali zawodnicy znad morza Czarnego. Tym razem musieli uznać wyższość drużyny CSKA, która po Nowym Roku zmierzy się w turnieju CEV z olsztyńskim AZS-em. Przy małej 300-osobowej liczbie kibiców w Sofii podopieczni Aleksandara Popova rozpoczęli mecz bardzo dobrze prowadząc przy drugiej przerwie technicznej czterema punktami 16:12. Gościom z Warny udało się jednak wyrównać. Zaciętą końcówkę pierwszej partii rozstrzygnął dwoma atakami Iwan Kolew. Kolejna partia rozegrała się pod całkowitą kontrolą gospodarzy. Zupełnie inaczej przebiegała trzecia odsłona, zawodnicy Czerno More dokonali kilku zmian w składzie i to przyniosło im powodzenie. CSKA odzyskała spokój w czwartej odsłonie zwyciężając 25:22 i 3:1 w całym meczu.

CSKA – Czerno more Bask 3:1

(32:30, 25:17, 22:25, 25:18)

Obecny lider tabeli w bułgarskiej lidze, zespół Marek Union Ivkoni podejmował na własnym terenie drużynę Ardy. Zespół ten zajmuje ostatnie miejsce i w dotychczasowych kolejkach nie udało im się jeszcze wygrać meczu. Również w rozgrywkach o puchar Bułgarii zespół spisywał się dosyć słabo. Mimo to po pierwszym wyraźnie zwycięskim dla gości secie zawodnicy Ardy potrafili zwyciężyć w kolejnej odsłonie, głównie za sprawą Dimitrowa, który swoimi skutecznymi atakami był nie do zatrzymania. W ekipie gospodarzy do głosu doszli Sokolow i Mincew, którzy można powiedzieć byli ojcami sukcesu swojej drużyny. Marek wygrał dwa kolejne sety, inkasując trzy punkty i utrzymując się na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. To obecnie jedyny nie pokonany zespół w lidze.

Marek Union Iwkoni – Arda 3:1

(25:12, 24:26, 25:20, 25:21)

Obrońcy mistrzowskiego tytułu i jednocześnie jedyny reprezentant Bułgarii w rozgrywkach Ligi Mistrzów, zespół Lewskiego Sofia niezbyt dobrze radzi sobie na krajowym podwórku. Po ubiegło tygodniowej porażce trener Stoew zarządził w ramach kary nocleg w hali. Nie pomógł on wiele, zespół przegrał 0:3 również z belgijskim Roeselare. W meczu z Lukoilem gospodarze nie potrafili wyjść obronną ręką z końcówek. Pierwszy i trzeci set toczył się pod kontrolą Lewskiego, drugi i czwarty natomiast zakończył się gra na przewagi, w której lepsi byli goście. Dopiero w tiebreaku zespół Stoewa rozstrzygnął losy meczu na swoją korzyść. Lewski zagrał już bez Todora Aleksiewa, który kilka dni temu podpisał kontrakt z rosyjskim zespołem Nieftjanik Ufa.

Lewski Siconco – Lukoil Neftochimic 3:2

(25:15, 24:26, 25:17, 24:26, 15:12)

Zajmujący trzecie miejsce w tabeli zespół z Razlog wygrał co prawda mecz z jedną z najsłabszych drużyn w tym sezonie, Slawią jednak zawodnicy ze stolicy Bułgarii zdołali urwać gospodarzom jedną partię. Po pierwszej, w której Pirin wręcz zdeklasował rywala w drużynie pojawiła się niepotrzebna dekoncentracja, którą natychmiast wykorzystali rywale zwyciężając 26:24. Gospodarze odzyskali spokój i pewnie zwyciężyli w dwóch następnych setach. Zawodnicy Pirin Balkanstroj przygotowują się również do startu w pucharze CEV, w Lozannie zmierzą się z zespołami Halbank (Turcja), Lozanna (Szwajcaria) oraz Hipo Clagenfurt (Austria). Ponadto włodarze Pirinu prowadzą rozmowy z drugim rozgrywającym reprezentacji Wenezueli. Wiele wskazuje na to, że Francisco Soteldo dołączy do bułgarskiej ekipy.

Pirin Razlog – Slawia Jar Computers 3:1

(25:12, 24:26, 25:20, 25:19)