Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Frank Dehne siódmym Niemcem w Serie A

Frank Dehne siódmym Niemcem w Serie A

Kapitan reprezentacji Niemiec, Frank Dehne, podpisał kontrakt z przedostatnim zespołem włoskiej Serie A, Tonno Callipo Vibo Valentia. Dehne jest siódmym reprezentantem Niemiec, który w tym sezonie będzie występował na włoskich parkietach.

Tuż przed świętami kontrakt z Tonno Callipo Vibo Valentia podpisał kapitan niemieckiej reprezentacji, Frank Dehne. 30-letni zawodnik nie jest nową postacią we włoskiej lidze. Po ośmiu latach spędzonych w SSC Berlin jeden sezon grał we francuskim Renes Etiudants, po czym przeniósł się do Lube Banca Macerata (sezon 2004/2005). Ostatni sezon spędził w Codyeco Santa Croce, ale po spadku tej drużyny do Serie A2 rozwiązał swój kontrakt i pozostawał bez przynależności klubowej.

Reprezentacja Niemiec zajęła na mistrzostwach świata w Japonii 9. miejsce. Mimo to w najsilniejszej lidze świata, za jaką uważa się włoską Serie A, występuje aż siedmiu podopiecznych Steliana Moculescu (Polaków jest tam tylko trzech). Oprócz Dehne we włoskiej lidze grają Stefan Hübner (Trento), Marcus Popp (Montichiari), Björn Andrae, Christian Pampel, Robert Kromm (wszyscy Sempre Volley Padova) i Christian Dünnes (Vicenza). Na mistrzostwach świata zabrakło tylko tego ostatniego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved