Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Egipski Zamalek zdobywcą Pucharu Zdobywców Pucharów

Egipski Zamalek zdobywcą Pucharu Zdobywców Pucharów

Podczas finału Afrykańskiego Pucharu Zdobywców Pucharów tradycyjnie doszło do egipsko-tunezyjskiego pojedynku. Zwycieżył zespół egipski - Zamalek, srebro i brąz przypadły drużynom z Tunezji - Etoile Du Sahel oraz Saydii.

Zwycięstwo w finałowym pojedynku zajęło drużynie Zamalek równo 100 minut i było emocjonujące od samego początku, ze względu na wyrównaną grę. W pierwszym secie przewaga Zamalek ukształtowała się dopiero przed II przerwę techniczną, na którą schodzili przy stanie 16:12. W końcówce znów zrobiło się nerwowo, jednak Egipcjanie zdołali zwyciężyć 25:23.

W drugiej partii od samego początku dominowali Tunezyjczycy, a dobra gra w bloku pozwoliła im zwyciężyć 25:20. Trzecia partia była najbardziej nerwowa. Praktycznie przez cały set dwoma, trzema punktami prowadził zespół Zamalek, jednak rywale sprawnie wyrównali stan po 24. Tym razem jednak blok był skuteczniejszy w zespole z Egiptu, który wygrał 27:25.

Czwarta partia pokazała jak wyrównane są obie drużyny. Walka punkt za punkt trwała przez cały czas. Szansę wykorzystali siatkarze Zamalek, wygrywając 25:23.

Zamalek – Etoile Du Sahel 3:1

(25-23, 20-25, 27-25, 25-23)

W meczu o trzecie miejsce bez problemów zwyciężył zespół z Tunezji – Saydia, pokonując 3:0 algierską drużynę Bejaia zaledwie w 54 minuty. Algierczycy nie zagrozili przeciwnikom w żadnym z trzech setów, w miarę wyrównaną grę prowadząc tylko na początku pierwszej partii.

Saydia – Bejaia 3:0

(25-19, 25-15, 25-15)

W spotkaniu o miejsce piąte zmierzyły się zespoły z Egiptu – El-Guish i Petrojet. Wygrali Ci pierwsi 3:1. Dużą rolę w zwycięstwie odegrał siatkarz reprezentacji Egiptu, prowadzonej przez trenera Grzegorza RysiaMohamed Gabal, który zdobył 40 punktów.

El-Guish – Petrojet 3:1

(25-23, 25-27, 25-21, 27-25)

W meczu o 7. pozycją triumfowali także Egipcjanie, a konkretnie zespół El-Shams. Dużą rolę odegrał Hamdy Salah, którego świetne ataki były nie do zatrzymania przez blok zespołu DGSP z Kongo.

El-Shams – DGSP 3:0

(25-18, 25-22, 25-22)

Po meczu finałowym rozdano także nagrody indywidualne.

Najlepszy punktujący: Mohamed Chikhi (Bejaia- Algeria)

Najlepszy blokujący: Chaker Ghezal (Etoile- Tunisia)

Najlepszy serwujący: Hosni Karamosli (Saydia- Tunisia)

Najlepszy rozgrywający: Ashraf Aboulhassan (Zamalek- Egypt)

Najlepszy przyjmujacy: Ahmed Kamal (Zamalek- Egypt)

Najlepszy libero: Mahrez Beriri (Saydia- Tunisia)