Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wygrana siatkarek Sokoła Mogilno na zakończenie roku

Wygrana siatkarek Sokoła Mogilno na zakończenie roku

W swoim ostatnim tegorocznym meczu, II-ligowe siatkarki Sokoła Mogilno gładko wygrały z Naftą Gaz II Piła 3:0. Tym samym sokolanki sprawiły sobie i kibicom świąteczny prezent, a przy okazji awansowały na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Początek spotkania zaczął się dobrze dla przyjezdnych, które objęły prowadzenie 3:1. Sokół grając konsekwentnie (przede wszystkim środkiem), wyrównał do stanu 5:5, aby później wyjść na prowadzenie 13:9. W dalszej części seta doświadczone mogilnianki, głównie dzięki silnym zbiciom Agaty Więcek i Agnieszki Długokęckiej utrzymywały przewagę (20:15), by ostatecznie wygrać pierwszą partię meczu 25:17.

Druga odsłona to koncertowa gra gospodyń. Uskrzydlone wygraną w pierwszym secie mogilnianki wygrały pierwszych pięć piłek, pokazując, iż w tej partii będą niedoścignione. Za sprawą dobrych zagrywek Joanny i Agnieszki Długokęckich, mocnych ataków Agaty Więcek oraz udanych bloków Marty Żychskiej, Sokół był już poza zasięgiem pilanek, uzyskując przewagę 19:8. Końcówka to świetna gra w ataku zespołu z Mogilna i w konsekewcji zdecydowane zwycięstwo 25:14.

Trzeci, jak się później okazało ostatni set wczorajszego meczu, był zdecydowanie najbardziej wyrównany i obfitował w sporo emocji. Podrażnione porażką w poprzednich odsłonach przyjezdne, od początku chciały narzucić Sokołowi swój styl gry. Efektem tego było długie prowadzenie zespołu z Piły, począwszy od 4:1, aż do stanu 12:9. Wtedy to mogilnianki, niesione dopingiem swojej publiczności, zdobyły siedem kolejnych piłek w jednym ustawieniu i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 16:12. Gdy wydawało się, że Sokół nie odpuści, podopieczne Jerzego Patera wyraźnie się rozluźniły, co wykorzystały przeciwniczki. Pilanki wyrównały stan seta na 20:20. W końcówce partii, głównie dzięki świetnym zagrywkom Magdaleny Makowskiej, sokolanki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrały trzeciego seta 25:22 i całe spotkanie 3:0.

Sokół Mogilno – Nafta Gaz II Piła 3:0 (25:17, 25:14, 25:22)

Składy:

Sokół Mogilno: Marta Żychska, Agata Więcek, Ewelina Szaban, Joanna Długokęcka, Malwina Konkolewska, Agnieszka Długokęcka, Magdalena Pater (libero) oraz Magdalena Makowska. Trener: Jerzy Pater.

Nafta Gaz II Piła: Graczyk, Krawczyk, Krawulska, Wierciszewska, Wellna, Kop, Zapaśnik (libero) oraz Wojtasik, Piechowicz, Wenglewska. Trener: Andrzej Zapaśnik.

Spotkanie z Naftą Gaz II Piła, które zgodnie z terminarzem rozgrywek zaplanowane było na 6 stycznia przyszłego roku, zostało rozegrane awansem na prośbę zespołu gości. Kolejny mecz w II lidze mogilnianki zagrają 13 stycznia w Sulechowie. Na parkiecie w Mogilnie, kibice zobaczą sokolanki dopiero 27 stycznia, w arcyciekawym pojedynku z Budowlanymi Toruń.

Po piątkowym zwycięstwie nad Naftą II, mogileńskie zawodniczki, szkoleniowcy klubu, byli prezesi, zarząd klubu, a także zaproszeni goście, wzięli udział w klubowej Wigilii. Swoją uroczystą wieczerzę, miały w Mogilnie także pilskie siatkarki. Podczas kolacji wigilijnej, przy dźwiękach kolęd w restauracji „Józefina„, nie brakowało serdecznych życzeń, dzielenia się opłatkiem, a także prezentów. Dzień 22 grudnia, to również specjalna data dla LKSS „Sokół”. W dniu wczorajszym, obchodzona była 17. rocznica założenia klubu.