Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superpuchar Włoch: Zespół Skowrońskiej wygrał do… 43

Superpuchar Włoch: Zespół Skowrońskiej wygrał do… 43

Zespół Katarzyny Skowrońskiej, Asystel Novara, pokonał na wyjeździe Despar Perugia 3:0 w półfinałowym spotkaniu Pucharu Włoch. Na uwagę zasługuje zwłaszcza trzeci set tego meczu, wygrany przez Asystel 45:43.

Pierwszą partię spotkania zawodniczki z Novary wygrały bardzo łatwo, 25:12. W drugim Despar, którego kapitanem jeszcze w ubiegłym sezonie była Dorota Świeniewicz, stawił większy opór, ale przegrał 21:25.

Natomiast trzecia partia tego spotkania była chyba jedną z najdłuższych, jakie mogliśmy oglądać w siatkówce od czasu wprowadzenia nowych przepisów (o rozgrywaniu setów do 25, w których każda piłka, niezależnie od tego, czy przy własnej zagrywce, czy rywala, jest punktowana). Była niezwykle zacięta od samego początku i zakończyła się dopiero po 45-ciu minutach zwycięstwem Asystelu 45:43. Taki wynik to niesamowita rzadkość w meczach siatkarskich.

Katarzyna Skowrońska rozegrała dobre spotkanie. Środkowa Asystelu zdobyła w całym meczu 9 punktów – 3 blokiem (obok swojej koleżanki z zespołu Nataszy Osmokrović była najlepiej blokującą zawodniczką meczu) i 6 atakiem (na 8 prób, bardzo dobra, 75-procentowa skuteczność).

Najwięcej punktów w spotkaniu uzyskała grająca w barwach Asystelu Kubanka Taimarys Aguero – 26. Dla Desparu po 15 oczek zdobyły Antonella del Core oraz inna Kubanka – Mirka Francia.

W drugim półfinałowym spotkaniu rozgrywanego tradycyjnie w okresie świątecznym Pucharu Włoch Scavolini Pesaro niespodziewanie pokonało Foppapedretti Bergamo 3:1. Najwiecej punktów w spotkaniu zdobyła grająca w barwach ekipy z Pesaro Brazylijka Marianne Steinbrecher (18). Tylko jedno oczko mniej zapisała na swoim koncie gwiazda Foppapedretti Francesca Piccinini.