Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ralph Bergmann: Siatkówka to gra błędów

Ralph Bergmann: Siatkówka to gra błędów

W środę Skra Bełchatów pokonała Aon hotVolleys Wiedeń w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów. Jednym z najlepszych zawodników Aon hotVolleys, jest Ralph Bergmann - reprezentant Niemiec, grający na pozycji środkowego bloku.

Kamil Bloda: W którym elemencie Skra była lepsza?

Ralph Bergmann: Uważam, że zadecydowała minimalna przewaga Skry w serwisie i przyjęciu. My popełniliśmy bardzo dużo błędów w polu zagrywki. Siatkówka jest grą błędów, kto popełnia ich mniej ten wygrywa. Niestety w końcówkach nie zawsze graliśmy na swoim optymalnym poziomie.Być może nie wiedzieliście wszystkiego o Skrze?

Oglądaliśmy wiele kaset z meczami polskiego zespołu, więc nie mogli nas niczym zaskoczyć. Po ostatnich Mistrzostwach Świata wiedzieliśmy na co stać niektórych zawodników z Bełchatowa. Wiedzieliśmy dużo o Skrze, w końcu „siatkarski świat” wcale nie jest bardzo duży…

Co myślisz o atmosferze, która panuje na meczach siatkówki w Polsce?

Jest bardzo sympatyczna, ale prawdę mówiąc tego się spodziewałem, szczególnie po ostatnich sukcesach Polaków na Mistrzostwach Świata. Grając w Japonii miałem okazję poznać kilku polskich kibiców i wiedziałem, że potrafią oni zrobić naprawdę przyjemną atmosferę. Przy takiej publiczności gra się naprawdę bardzo fajnie.

Który zespół z naszej grupy zrobił na Tobie największe wrażenie?

Jedynymi drużynami, z którymi nie nawiązaliśmy walki był Lewski Sofia i Macerata. W pozostałych spotkaniach wygraliśmy, lub byliśmy blisko zwycięstwa. Ciężko powiedzieć, który zespół jest najlepszy, tak naprawdę wszystko zależy od dyspozycji w danym dniu, ale wydaje mi się, że tabela wiernie przedstawia rozkład sił w grupie.

Rozmawiał: Kamil Bloda – skra.pl

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved